LG G2 ekran görüntüsü nasıl alınır?

0
1371

Bu rehberimiz yardımıyla sahip olduğunuz LG G2 modelinde ekran görüntüsü alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. LG diğer modellerinde olduğu gibi kullanıcılarına LG G2’de ekran görüntüsü yakalama imkanı tanıyor. LG G2’de ekran resmi çekmek, Whatsapp ekranı çekme, Ana ekranda göstermek istediğiniz bir uygulamanın ekran görüntüsünü kaydetme oldukça kolay.

LG G2’de bulunduğunuz yerin ekran resmini almak için aşağıdaki Screenshot alma adımları uygulayın.

LG G2’de ekran fotoğrafı yakalama

1- Düzenleme Modu

LG iki farklı şekilde görüntü alma olanağı sunuyor. Bunlardan birincisi düzenleme modu. Bu modda telefonun içerisinde bulunan görüntüyü albümlere kaydedebilmek için QuickMemo özelliğininden yararlanabilirsiniz.

lg-g2-quick-memo

Adımlar:

  • Ekran resmini çekmek istediğiniz alandayken, örneğin; Facebook Mesajlar, QuickMemo’yu açın.
  • Sağ üst köşede çıkan Kaydet’e dokunun.
  • Resminiz Galeri’ye eklenecektir.

Not: QuickMemo ile alınan ekran görüntüsü üzerinde çizimler yapabilirsiniz.

2- Ses Kısma + Power

LG G2’de power ve ses kısma/açma fiziksel tuşları arka kısımda yer almaktadır. Düzenleme modunun yanı sıra güç düğmesi (power – ekran kilidi açma kapatma tuşu) ile Ses kısma fiziksel düğmesini kullanarak ekranın görüntüsünü cihazınıza kaydedebilirsiniz.

lg-g2-nasil-ekran-goruntusu-alinir-mobilgim

Adımlar:

  • Power + Ses Kısma tuşuna basın.
  • Tuşlar birbirine çok yakın olduğundan parmağınızı iki tuşun arasına koyun.
  • Ekran görüntüsü aldığınızda ekranda milisaniyelik donma olacak ve deklanşör sesinin ardından resim albümlere kaydedilecektir.

LG G2 ekran alıntısı ile ilgili daha fazla bilgiye ulaşmak ve yaşadığınız problemler ilgili yardım almak için yorum panelimizi kullanabilirsiniz.