LG dokunmatik ekran kırıldığında nasıl kullanılır?

0
614

LG, kullanıcı deneyimini arttırmak için her yıl daha dayanıklı telefonlar üretiyor. Ancak yine de sağlamlık adına yapılan iyileştirmelere rağmen problemler ortaya çıkabiliyor. Gorilla Glass, IP sertifikaları gibi çeşitli önlemler alınıyor fakat telefonun ekran kısmı hassas olduğundan düşmesi durumunda kırılma veya çatlama meydana gelebiliyor.

Bazı durumlarda ekran kırılmasına rağmen LG kullanılabilir olsa da herkes benzer şansa sahip olamıyor. Eğer LG telefonunuzun ekranı kırıldıysa ve dokunmatiğe bastığınızda işlemiyorsa LG’nin fiziksel tuşlarla telefon yönetim modunu aktif hale getirerek geçici süreliğine cihazı kullanabilirsiniz.

“LG telefonun ekranı kırıldı, dokunmatik çalışmıyor ne yapmalıyım?” “Telefonun beni birkaç gün idare etmesi için ne yapmam gerekiyor?” sorularının yanıtını arıyorsanız aşağıdaki adımları uygulayarak “Donanımsal Tuş Kontrol modunu” aktif hale getirin.

LG’yi fiziksel tuşları kullanarak nasıl yönetebilirim?

Acil durumlara karşı geliştirilen mod sayesinde telefonun fiziksel tuşlarını kullanarak gelen aramalara yanıt verebilir ya da alarmı kapatabilirsiniz.

Uyarı: Bu işlemi LG G modellerinde uygulayabilirsiniz.

  • Telefonun arka kapağını açın ve bataryayı çıkarın.
  • Bataryayı tekrar takın ve kapağını kapatın.
  • Aynı anda GÜÇ + SES KISMA + SES ARTTIRMA tuşlarına 6 saniye boyunca basın.
  • “Hardware key kontrol mode” sayfası menüsü açılacaktır.
  • Buradan ses tuşlarını kullanarak seçimi “ON” üzerine getirin ve güç düğmesine basarak onaylayın. hardware-key-kontrol-mode-0
  • Telefon yeniden başlatılacak ve Donanımsal Tuş Kontrol Modu aktif hale gelecektir.

Arama sırasında tuşları nasıl kullanabilirim?

Birinden arama geldiğinde yanıt vermek için “Ses arttırma ve Ses azaltma” tuşlarına aynı anda basın.hardware-key-kontrol-mode-2

Alarm için tuşları nasıl kullanabilirim?

Alarmı kapatmak için Ses+ veya Ses- tuşundan birine 2 saniyeden fazla süre basın. hardware-key-kontrol-mode-3

Daha fazla bilgi almak için yorum panelini kullanın.