Android 6.0 Marshmallow güncellemesi alacak Lenovo cihazlar

0
518

Android Marshmallow güncellemesi hangi Lenovo cihazlara gelecek?

Ortalıkta Android’in yeni işletim sistemi olacak sürüm Android Marshmallow ortalıklarda görünmüyor ancak bazı mobil cihazlar üreticileri telefon ve tabletlerine ne zaman güncelleme geleceğini açıklamaya başladı. İlk önce Android 6.0 güncellemesi alacağını açıklayan firma Nexus olmuştu. Peşinden ise LG, Motorola ve HTC gelmişti. Bu kervana bir marka daha katıldı: Lenovo.

Lenovo, her ne kadar pazar payında küçük bir dilime sahip olsa da azımsanmayacak kullanıcı sayısını barındıran bir firma ve bu sayı günden güne artış gösteriyor. Ayrıca teknolojik gelişmeleri yakından takip eden ve cihazlarını geliştiren Lenovo gelecekte çok daha kaliteli ve tercih edilesi bir marka olacağının sinyalini veriyor.

android-marshmallow-lenovo

Lenovo’nun yaptığı açıklama, kullanıcıları memnun etmeyebilir. Resmi duyuru ile Lenovo cihazlarına ne zaman Android Marshmallow güncellemesi geleceği açıklandı ve güncelleme tarihleri şöyle:

Haziran 2016

Lenovo Vibe P1, Lenovo Vibe S1

Eylül 2016

Lenovo K3 Note, Lenovo A7000-a Plus, Lenovo A7000-a

Not: Lenovo Vibe Z2 Pro’nun listede yer almaması bazı mobil sitelerde şaşırtıcı olarak görülmüş ancak bu Vibe Z2 Pro’nun hiçbir zaman güncelleme almayacağı anlamına gelmiyor. Firmalar ilk itapta son çıkardığı modellere güncelleme geleceğini, ileri tarihte diğer bazı modellerin de Android 6.0 desteğine sahip olacağını açıklayabiliyor.