Launcher nedir nasıl kullanılır?

0
1615

Launcher nedir?    

Launcher, Android işletim sistemiyle çalışan telefon ve tabletlerde kişiselleştirme yapmanıza olanak tanıyan, cihazın arayüzünde değişikler yapmanızı sağlayyan uygulama türüdür. Launcher ne demek olduğu konusunda kullanıcıların birçoğu büyük karışıklık yaşamaktadır. Kolay bir şekilde Laucher’i anlamlandırmak gerekirse eski telefonların temasını değiştirme mantığına benzetebiliriz. Ancak Launcher, eski temalara göre daha geniş kapsamlıdır ve özel kişiselleştirme yapılabiliyor.

Launcher ile telefonunuzu baştan tasarlayabilir, kendinize ait özel uygulama ve sayfa geçiş efektleri yaratabilirsiniz. Bu da cihazda gözle görülür derecede performans artışı sağlar. Telefonunuzu yenilemek adına Google Play Store üzerinden çeşitli Launcher uygulamaları indirebilirsiniz. Kendinize en uygun launcher uygulamasını ücretli veya ücretsiz olmak üzere uygulama mağazasından temin edebilirsiniz.

launcher-nedir-ne-demek-nasil-yapilir

Launcher nasıl kullanılır?

Launcher kullanımı uygulamaya göre farklılık gösterir. Genel itibariyle bu uygulamalar uygulama ve widget yerleşimlerini hafızasına kaydederek size özelleştirme imkanı tanır. Uygulamayı çalıştırarak ekranda çıkan talimatları izleyip launcher kullanımını kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Launcher ile ilgili aldığınız hataları ve karşılaştığınız problemleri yorum bölümünde dile getirebilirsiniz.

Google Asistan Launcher indir (Pixel Launcher)

 

Tıklayınız