Kullanılmayan Uygulamaları İphone’da Nasıl Bulabilir Ve Hızlı Bir Şekilde Silebilirsiniz?

0
12

IPhone’unuz artık istemediğiniz veya ihtiyacınız olan uygulamalarla biraz kalabalıklaşıyor mu? Onlardan nasıl kurtulacağınızı veya saklayacağınızı veya hoş bir yeni alan açtığınızı size göstereceğiz. IPhone’da uygulamaların nasıl silineceğine bir göz atalım. IOS’a yeni misiniz? Endişelenmeyin çünkü ustalaşmanıza yardımcı olacak en iyi Ios ipuçlarını ve püf noktalarını topladık.

 Beğenmediğiniz belirli bir uygulamayı silin!

Bu yöntem, iPhone’unuzu fiziksel olarak perfore eden ve şimdiye kadar indirdiğiniz unutulmuş uygulamalarla dolu tuhaf ve eski topraklara doğru derinlemesine kaydırmayı başardığınız kişiler için en iyisidir. Bir uygulamaya rastladığınızda ve düşündüğünüzde, “Neden hala buna sahibim? Sadece yer açıyor ve canımı sıkıyor, ”diye düşündüğünüzde, işinizi bitirmeden önce bundan kurtulabilirsiniz.

  1. Adım: Kurtulmak istediğiniz uygulamanın simgesine dokunun ve basılı tutun. Parmağınızı veya parmağınızı doğrudan simgesine, animasyon ve sallanmaya başlayana kadar iki saniye kadar basılı tutun. Yeni iPhone’ların (iPhone 6s ve üstü) eski iPhone touchscreens’lardan daha farklı yanıt vermesi nedeniyle iPhone kullanıcılarının birçoğunun kafası karışıyor. Yeni dokunmatik ekranlar 3D Touch’ı destekliyor, böylece simgenin üzerine sert bir şekilde basmanız ile çok hafif bir şekilde basmanız arasındaki farkı anlatabiliyorlar. Çok sert bir şekilde bastırırsanız – ki bu doğal bir tepkidir – o zaman uygulama için Hızlı İşlemler menüsünü açacaksınız, bu da bir satırda beşinci kez gerçekleştiğinde sinir bozucu olabilir. Başparmağınızı veya parmağınızı yavaşça simgeye yatırmayı ve jiggling yapmaya başlamak için beklemeyi unutmayın.
  1. Adım: Jiggling uygulamaları, uygulama simgesinin sol üst köşesinde “X” işareti gösterecektir. Uygulamayı silmek için “X” e dokunmanız gerekiyor. “X” oldukça küçüktür, bu yüzden bu hassas dokunarak çalışmadır – zamanınızı ayırın ve telefonunuzu sabit tutun. “X” e bastığınızda iPhone, uygulamayı silme işleminin de verilerini kaldırdığını hatırlatır. “Sil” e dokunun ve kaybolur. Küçük bir uygulama ile saniyeler içinde kalıcı olarak uygulamalardan kurtulabilirsiniz. Bu, genellikle uygulamanın beklediği herhangi bir bilgiden de kurtulacaktır, ancak bir uygulama aracılığıyla sahip olabileceğiniz herhangi bir aboneliği iptal etmeyecektir (örneğin, HBO aboneliğiniz uygulama olmadan etkin olacaktır).

Bu adımlar sizin için çalışmıyor mu? Bazen insanlar tek bir uygulamayı kaldırmaya çalıştıklarında, “kıpırdama” yapabilirler, ancak uygulamayı silme seçeneğini bulamıyorlar. Telaşa gerek yok! Bu sadece ayarlarınızı düzeltmeniz gerektiği anlamına gelir. “Ayarlar” simgesine (vites kutusu) gidin ve “Kısıtlamalar” ı bulmak için aşağı kaydırın. Burada “Uygulamaları Silme” adlı bir seçenek bulacaksınız. Bu özelliğin açık olduğundan emin olun, kaydırıcının olduğu yerde yeşil. Artık ana ekranınıza geri dönebilmeniz, bir uygulamayı vurgulayabilmeniz ve silme seçeneğiniz olmalıdır, asla kullanılmayan uygulama ve dosyayı gözden geçirin ve silin!

Uygulamaları her seferinde bir kereden daha hızlı silmek istiyor musunuz? Bunu da yapmanın bir yolu var:

1) “Ayarlar” a gidin ve listenin en üstüne doğru “Genel” bölümünü arayın ve seçin.

2) “Genel” bölümünde “iPhone Depolama Alanı” nı arayın. Bu ayarlar için kullanılan adlar iOS’un farklı sürümlerinde biraz değişiklik gösterir, ancak “Kullanım” veya “Depolama ve Yedekleme” ya da benzerleri altında bulunması daha kolay olmalıdır.

3) Bu, şu anda sahip olduğunuz tüm uygulamaların bir listesini oluşturmalıdır. Seçtiğiniz herhangi bir uygulama, uygulamanın hangi verileri kullandığını gösteren küçük bir uygulama ekranına götürecek ve “Uygulamayı Sil” veya “Yüklemeyi Kaldır” seçeneği için size çok net bir seçenek sunacaktır. “Uygulamayı Sil” i seçin, ardından onaylayın. Bu, simgeyi simgeyle incelemek yerine kitle silme işlemini daha kolay hale getirmek yerine, uygulamalarınızın bir listesini hızlıca uygulamanıza olanak tanır. “Uygulamadan Çıkar”ı seçerseniz, iOS uygulamayı silecek ancak dokümanlarını ve verilerini saklayacaktır, hafıza bir depodan çok bir işlemler zinciri.

 

Forum Sayfasına yönlendirileceksiniz

 

Son Konular