Kavisli ekran ile Huawei Mate 9 özellikleri sızdırıldı

0
350

Çin’in önde gelen dev telefon üreticilerinden Huawei, amiral gemisi olarak tabir edilen yeni cihaz Huawei Mate 9’un tanıtımını yapmaya hazırlanıyor. 8 Kasım’da özelliklerinin ilan edilip satışa sunulması planlanan yeni üst seviye cihazın özelliklerine dair sızıntı bilgiler gelmeye devam ediyor.

En çok göze çarpan yanı kavisli ekran ile gelecek olması olan Mate 9’a ait sızıntı yapan kaynak ise Twitter hesabı @evleask. Paylaşılan tweette Huawei Mate 9’un nasıl görünüme sahip olacağı bilgisi paylaşıldı. Mate 9 modelinin yer aldığı fotoğrafta düz ve kavisli ekran olmak üzere 2 tür bulunuyor.

Huawei Mate 9 çıkaracağı cihazlarla, Samsung Galaxy Note 7 fiyaskosunun ardından pazardan daha fazla pay edinmeyi ve kullanıcı sayısını arttırmayı planlıyor.

mobilgim-huawei-mate-9

Huawei Mate 9 özellikleri nasıl olacak? 

Bundan önce Mate 9 ile ilgili yapılan paylaşımların tümünü ele aldığımızda, phablet 6 inç 1080p çözünürlükte HD ekran ile gelecek. Öncesinde P9 serisinde kullanılan Leica marka kamera tercih edilecek. OIS özellikli 20MP çift kamera ve 8MP ön kamera diğer özellikleri arasında yer alıyor. İşlemci birimi olarak Kirin 960 yongaseti tercih edilecek. Bellek özelliklerine göz attığımızda Huawei Mate 9’un RAM değeri 6GB olacak. Kapasitesine göre 64 ve 128GB olmak üzere iki farklı modeli bulunacak.

Türkiye’ye ne zaman gelecek? 

Yetkilelerden cihazın ülkemize geliş tarihi konusunda herhangi bir açıklama yapılmadı. Bunun yanında etiket fiyatının ne kadar olacağı konusunda da bir bilgilendirme bulunmuyor. Ancak özellikleri gerçeği yansıtıyorsa minimum 350 dolarla Türkiye’ye giriş yapabilir.