Kamerada Komik Çıkartmaları Nasıl Kullanabilirim?

0
19

Kullandığımız mobil cihazlarda fotoğraf ve video çekmek için alternatif kamera uygulamaları kullanıyoruz. Her geçen gün yaratıcı fikirlerle, sosyal medya hesaplarında paylaştığımız fotoğraflar için sayısız kamera efekt programı bulunuyor. Bu uygulamalar fotoğraflarımızın ayarlarını değiştirmekte, değişik simgeler eklemekte, dikkat çekici etiketler oluşturmamıza yardım etmektedir.

Bazı mobil cihazlar kendi kamerasında çıkartma özelliği sunuyor. Galaxy Note8 telefonlarda Çıkartma simgesi seçildiğinde ortaya çıkan değişik çıkartmalarla fotoğraf çekimi yapabiliyorsunuz. Kamerada yüzünüz hareket ettikçe çıkartmalar da hareket ediyor. Video kayıt ederek hareket eden çıkartmaları daha etkili kullanabilir, komik anılara dönüştürebilirsiniz. Telefon kamerasında yer alan çıkartma özelliğini kullanabilmek için Uygulamalardan Kamera ikonuna tıklıyorsunuz. Ekranda Çıkartmalar öğesine dokunarak çıkartmalardan birini seçiyorsunuz. Son olarak fotoğrafınızı çekmek için ortadaki simgeye dokunmak yeterli.

Birbirinden komik çıkartmalar bulacağınız uygulamaları mobil cihazınıza indirerek, çektiğiniz video ve fotoğraflarda hikayelerinize renk katabilir, kendinizi birbirinden farklı komik çıkartmalarla ifade edebilirsiniz. Fotoğraflarımıza farklı çıkartmalar eklemek için kullanılan popüler uygulamalardan bazılarını incelemeye ne dersiniz?

Komik Çıkartma ve Efektlerin Kullanıldığı Uygulamalar

Mobil cihazlarımızın uygulama kısmına girdiğimizde bu konuda sayısız fotoğraf efekti, kamera çıkartma programları, ilginç uygulama eklentileri bulmamız mümkün. Bunların arasında popüler olarak kullanılan bazı programlar mevcuttur.

Snapchat

Hayvan yüz kamera çıkartmalarıyla yüzünüze kedi kulakları, köpek burnu gibi simgelerle eğlenceli fotoğraflar oluşturun. Ücretsiz uygulamalarla fotoğraflarınızı benzersiz ve özel hale getirin. Bunun en büyük örneği Snapchat uygulamasıdır. 7 yaşında 70 yaşına kadar herkes bu uygulamanın sürekli değişen efektleriyle hayatına renk katıyor. Özel günlerde hazırlanan özel efektlerle Snapchat gibi uygulamalar kullanıcı sayısını hızla artırmaktadır. Sürekli değişen sürpriz yüz ifadeleriyle kullanıcılarına farklı deneyimler yaşatıyor.

Kendinizle ya da arkadaşlarınızla fotoğraf çekmek için kameranızı açın ve değişik yüz simgelerini kullanmaya başlayın. Uygulamayı hemen yükleyerek işe başlayın. Yeni fotoğraflar çekin ve eğlenceli montajlara dönüştürün. Ne kadar eğlenceli olduğunu gördükçe bağımlılık yapacak.

Superzoom

Instagram’ın Hikayeler bölümüne eklenen gif formatlı çıkartmalar sayesinde, çok daha yaratıcı paylaşımlar yapmaya, paylaşım yaparken eğlendirmeye başlayabilirsiniz. Instagram’ın yeni eğlencesi SuperZoom video özelliği kullanıcılarda merak uyandırmayı başarıyor. Superzoom, en çok kullanılan Instagram eklentisi olma konusunda iddiasını sürdürüyor.

Face Camera isimli uygulamayla yüzünüzü sevimli köpek yüzlerine çevirebilirsiniz. Yüz değiştirme deneyimi yaşamak istemez misiniz? Sevimli hayvan yüzleriyle fotoğrafınızı düzenleyebilir, ilgi çekici hale getirebilirsiniz. Uygulama, kullanım açısından oldukça basit.

B612

En çok kullanılan çıkartma programlardan biri haline gelen B612 ile 1500 adet çıkartma montajıyla birbirinden neşeli fotoğraf ve videolar oluşturabilirsiniz. Tek bir dokunuşla yüzünüzü boyayabilir, çizim yaparak yüzünüze farklı ifadeler çizebilirsiniz. Tamamıyla sizin yaratıcılığınıza kalmış. Uygulamada en çok kullanılan filtreleri aynı başlık altında görebiliyoruz. Bazı telefon modellerinde B612 uygulamasının artırılmış gerçeklik özelliği çalışmaktadır. Bu sayede çektiğimiz videolar inanılmaz hikayelere dönüşmektedir.

Iphone X’lere Özel Animoji

Yüzümüzü çıkartmaya dönüştüren Animoji özelliği Iphone X modellerinde bulunuyor. Animoji özelliği kullanıcılarına yeni bir eğlence şekli sunuyor. Tek boynuzlu at ya da sevimli bir pandaya benzeyebilirsiniz. Aynı özelliği başka cihazlarda da kullanmak isterseniz MRRMRR adlı uygulamayı telefonunuza indirerek emojiler başlığında bulunan Animoji özelliğini çalıştırmanız yeterli.

 

Forum Sayfasına yönlendirileceksiniz

 

Son Konular