Iphone’da Uygulamalar Ve Klasörler Nasıl Yeniden Düzenlenir Mi?

0
18

Iphone’da klasör oluşturmak, ana sayfanızda kalabalık görüntüyü azaltmak için çok faydalı bir yoldur. Uygulamalarınız bir yerde toplamak ve gruplamak, telefon kullanımı daha rahat ve kolay bir hale getirmektedir. Örneğin; oyunlarınızı ya da sosyal medya uygulamalarını bir klasörde toplayabilirsiniz.

Iphone ‘da Klasör Oluşturmak İçin Uygulamanız Gereken Adımlar;

  1. Klasör oluşturabilmeniz için, klasörde en az iki uygulamanın bulunması gerekmektedir. İki tane uygulama seçiniz.
  2. Ekrandaki uygulamaların hepsi titreyinceye kadar uygulama basılı tutmalısınız.
  3. Seçtiğiniz uygulamalardan birini diğerini üzerine bırakınız. Sonrası kendiliğinden klasör oluşacaktır.
  4. Klasörün ismini değiştirmek için klasöre basılı tutunuz ve ismini değiştiriniz.
  5. Diğer eklemek istediğiniz uygulamaları da, oluşturduğunuz klasöre sürükleyip bırakarak ekleyebilirsiniz.
  6. Klasör üstünde düzenlemeleriniz bittikten sonra, telefonun ana ekran düğmesine basın, yapmış olduğunuz değişiklikler kaydedilecektir.

Klasör İsimleri

Klasörünüzü oluşturduktan sonra, Iphone oluşturduğunuz klasördeki uygulama çoğunluğunun yer aldığı kategoriye göre bir isim belirleyecektir. Örnek vermek gerekirse eğer, uygulamalar AppStore içinde yer alan oyunlardan oluşuyorsa klasörünüzün ismi Oyunlar olacaktır. Değiştirmek isterseniz eğer, yukarıda ki 4. adımdaki işlemi uygulayabilirsiniz.

Klasör Silmek

Oluşturduğunuz klasörü silmek isterseniz, klasör içinde ki bütün uygulamaları klasörden çıkarmanız gerekmektedir. Tüm uygulamalar dışarı çıktığında klasör kendiliğinden silinecektir.

Uygulama Düzenlemek

Uygulamaları, Ios 11 apple cihazlarda veya daha düşük sürümlerde düzenlemek için yukarıda ki 2. adımda olduğu gibi basılı tutarak titremelerini sağlamalısınız. Titremeye başladıktan sonra Dock bölümü dahil istediğiniz yere taşıyabilirsiniz. Seçiminizi kaydetmek için Ana ekran düğmesine basınız.

Normalde bir tane uygulama sayfanız vardır. Yeni bir tane sayfa oluşturmak isterseniz herhangi bir uygulamayı ekranın sağ tarafına en kenara sürükleyiniz. Birkaç saniye sonrasında yeni sayfa görünecektir. Klasörde olduğu gibi bir sayfayı da silmek istediğinizde sayfa da yer alan tüm uygulamaları başka bir sayfaya taşımanız gerekmektedir. Sayfada ki son uygulama da taşındığında sayfa silinecektir. Ekranın alt kısmında iPhone’nuzda yer alan sayfa sayısı, Ios işletim sistemlerinde Dock’un tam üzerinde bulunan beyaz noktalarla gösteriliyor. Anlık olarak bulunduğunuz sayfa ise daha belirgin beyaz bir nokta olarak belirtiliyor. Uygulamalarınızı Dock’a yerleştirmek için ilk önce Dock’ta bulunan ve değiştirmek istediğiniz uygulamayı ana ekranda boş bir yere sürüklemeniz gerekmektedir. Bundan sonra Dock’ta yer almasını istediğiniz uygulamayı Dock’a sürükleyebilirsiniz.

Standart Ayarlara Geri Dönmek

Yaptığınız değişiklikler hoşunuza gitmediyse ve eski haline getirmek istiyorsanız, geri dönme işlemini iPhone’dan yapabilirsiniz. Bu işlem için mac ya da Pc’ye ihtiyaç yoktur. İşleme başlamak için ilk olarak;

  1. Ana ekrandan “Ayarlar” sonrasında “Genel” tıklayın,
  2. Genel sekmesinde “Sıfırla” seçeneğine tıklayın,
  3. “Ana Ekran Yerleşimini Sıfırla”yı seçin,
  4. Güvenlik sorusuna “Ana Ekranı Sıfırla” olarak cevaplandırın.

Bu işlemden sonra sahip olduğunuz tüm uygulamalar alfabetik bir şekilde sıralanacaktır ve sizin belirlemiş olduğunuz sıralama silinecektir.

 

Tıklayınız

Djı Mavic Pro Platinum 4K Drone Teknik Özellikleri ve Kutu içeriği

Pubg Mobile İndir