iPhone’da Silinen Rehberi Kurtarma

0
1409

iOS işletim sistemi, yapısı itibariyle diğer işletim sistemlerine oranla biraz daha zorlayıcı olabiliyor bazen. Özellikle de silinen bir verinin geri getirilmesi aşamasında, harici olarak bir web desteği almak gerekebiliyor. Bugün, herhangi bir nedenden dolayı silinen kişi rehberinizi, nasıl geri getirebileceğinizi ele alacağız.

Aşağıdaki basit aşamaları takip ederek, daha önce oluşturduğunuz ya da sistem tarafından oluşturulmuş olan bir kişi arşiv yedeği varsa, iCloud sistemi üzerinden bu kişi yedeğini çok rahat bir şekilde geri yükleyebilirsiniz.

iPhone Silinen Rehberi Geri Getirme Yöntemi

  • İlk olarak iCloud.com resmi adresini ziyaret ediyoruz. Sisteme, daha önce oluşturduğumuz Apple ID ve şifremizi kullanarak giriş yapıyoruz.
  • Giriş işlemi tamamlandıktan sonra, ayarlar alanına geçiyoruz.
  • Ayarlar kısmında, altta kalacak şekilde “İleri Düzey” adlı bir bölüm var. Önce oraya giriyor, oradan da “Kişileri Geri Yükle” seçeneğini seçerek ilgili alana ulaşmış oluyoruz.
  • Gelen ekranda, sizin kişilerinize ait arşivler yer alacaktır. Daha önce kişiler için oluşturduğunuz hangi rehber güncel ve son hali ise, o rehberi seçiniz. Genelde en yakın tarihi seçmek doğru olacaktır.
  • Geri yükleme alanını/tarihini seçtikten sonra tek yapmanız gereken “Geri Yükle” butonuna tıklamak olacaktır.

Güvenlik Notu: iOS ve iCloud sistemi, tüm bu anlarda, işlem tamamlanması sonrasında sizlere sistemde hangi elektronik posta adresiniz kayıtlı ise bu adres üzerinden bilgilendirme içeriği gönderir. Haliyle, sizin dışınızda herhangi bir işlem varsa ve siz yapmadığınız halde yedekleme, geri yükleme gibi işlemlere ait mailler geliyorsa mutlaka şifrenizi, diğer bilgilerinizi değiştiriniz/güncelleyiniz.

 

Tıklayınız