İphone X’te Memoji Nasıl Oluşturulur? Nasıl Kullanılır?

0
27

Apple, 4 Haziran 2018’de WWCS konferansında yeni Memoji’yi tanıtmıştır. Bu, hayvanlar biçimindeki animasyonlu emoji olan Animoji’ye gelişmiş bir ilavedir. Artık iPhone kullanıcıları memojilerini kendi yüzleriyle yapabilmekte ve aynı zamanda duygularına göre hareket ettirebilmektedirler. Memoji kullanımı İOS 12 ile birlikte desteklenmektedir.

Memoji, 2017 sonbaharında ıPhone X’in ayrıcalıklı bir özelliği haline gelen animasyonlu emoji Animoji’ye bir eklentidir. Animoji programı kullanıcının yüzünü taramak ve bir kişi tarafından ifade edilen duygulara karşılık gelen hayvanların animasyonlu görüntülerini eklemek için cihazın ön kamerasını kullanılmıştır.

Güncellemenin ardından program metne ek olarak smile yerine yalnızca otomatik bir domuz, bir kedi, bir kaplan ya da panda yerine kullanıcının yüzüne sahip Emoji ekleyebilecektir. Bir kişi kendi Emojisini yaratmak istiyorsa yüz şekli, ten rengi, gözleri ve rengini, ağız, burun, kulaklar, aksesuar, şapka, saç stili, yüz ifadeleri, baş çevirme ve daha fazlasını seçebilmektedirler. Mesajlaşma uygulamasında Memoji oluşturma için özel bir kurucu mevcuttur.

Memoji de Animoji gibi kullanıcının mesaj gönderirken yaşadığı duyguyu ifade etmektedir. Yani kullanıcı kaşlarını kaldırdığında memoji de aynı şeyi yapacaktır. Ayrıca program, dudakların hareketlerini tanıyabilmekte ve FaceTime‘da çalışmaktadır.

İOS 12’DE MEMOJİ OLUŞTURMA VE KULLANMA

Animoji eğlencelidir, ancak sadece ilk zamnalarda. Çünkü altı karaktere sahiptir ve sadece Mesajlar’da kullanılabilmektedir. iOS 12 ile birlikte tanıtılan yeni özellik Memoji, kullanıcıya benzeyen özelleştirilebilir Animojidir. Memoji ile pek çok şey yapılabilmektedir. Kendinize veya başka birine benzeyen bir karakter oluşturmak için cilt tonunu, saç stilini, göz rengini, burun şeklini vb. seçebilirsiniz. En iyi yönü, karakterinizi yüzünüze doğrudan Kamera’nızdan yansıtabiliyor olmanızdır.

MEMOJİ KARAKTERİ NASIL OLUŞTURULUR ?

Adım 1: Animoji’yi Mesajlar’da ilk açtığınızda, bir Memoji karakteri oluşturmanız istenen bir ekran göreceksiniz. Eğer sıfırlarsanız, Animoji’deki ilk simge Memoji olacaktır. Editöre girmek için üzerine tıklayın.

Adım 2: Yukarıda açıklanan Memoji’nin yüz hareketlerinizi tekrarlayan önizlemesini göreceksiniz.

Adım 3: Cildin rengini, çillerin varlığını seçin ve ardından diğer özelliklere geçin. Bunlar arasında saç şekli, kafa şekli, gözler, kaşlar, burun, kulaklar, gözlükler ve şapkalar bulunmaktadır.

Adım 4: Kurulum tamamlandığında, Son’a tıklayın. Karakteriniz artık diğer Animojiler arasındaki menüde görüntülenecektir.

MEMOJİNİN MESAJLARDA KULLANILMASI

Adım 1: Mesajlar uygulamasını açın ve bir diyaloğa girin.

Adım 2: Klavyenin üstünde farklı uygulamalar içeren bir satır göreceksiniz. Animoji simgesini seçin.

Adım 3: Mevcut tüm Animoji’lerden birincisini seçin – bu sizin Memojiniz olacaktır.

Adım 4: Memoji karakteri diğer tüm Animojiler ile aynı şekilde çalışır. Önizlemeyi hemen sohbete göndermek için tıklayın; çıkartma şeklinde göndermek için sürükleyin. Karakterle video kaydetmek için kırmızı noktayı da tıklayabilirsiniz.

MEMOJİNİN KAMERA’DA KULLANILMASI

Adım 1: Mesajlar diyaloğunda Kamera’yı seçin.

Adım 2: Sol alt köşede efektli yeni bir düğme olacaktır.

Adım 3: Filtreler, çıkartmalar, nesneler, Animoji ve en önemlisi Memoji ile yeni bir bölüm açmak için üzerine tıklayın.

Adım 4: Animoji düğmesine tıklayın ve Memoji karakterinizi seçin. Bundan sonra, yüzünüzde görüntülenecek ve dilin ve göz kırpmanın hareketleri de dahil olmak üzere tüm hareketlerinizi tekrar edecektir. Bundan sonra fotoğraf çekebilirsiniz. Şimdilik Memoji’den video kaydedemezsiniz, ancak bu özellik iOS 13’te beklenmektedir.

 

Forum Sayfasına yönlendirileceksiniz

 

Son Konular