Iphone Ve İpad’iniz Otomatik Olarak Yeni İos Güncellemelerini Nasıl İndirir?

0
12

Otomatik Güncelleştirmeler’i açmak, iPhone, iPad veya iPod Touch’ınızın her zaman ios yazılımının ticari olarak en yeni sürümünü çalıştırmasını sağlar. En son ios sürümünü çalıştırmak, cihazlarınızı kötü amaçlı uygulamalardan ve özel verilerinizin kötü amaçlı uygulamalar tarafından ele geçirilme riskiyle karşı karşıya bırakacak herhangi bir bilinen istismardan korunmasına yardımcı olur.

Öte yandan, Apple, büyük bir ios yazılım güncellemesi sürümünün haftalar içinde eski ios sürümleri için imzalama penceresini genellikle kapatır; bu, güç kullanıcılarının bu seçeneği kullanmaktan kaçınmak isteyebilecekleri ve bunun yerine yükseltmek istedikleri zaman kendileri için karar verebilecekleri anlamına gelir. IOS sürümleri için otomatik Güncelleştirmeler, ios 12 yazılımı gerektiren bir özelliktir, bu nedenle bunu göz önünde bulundurun. Ayrıca, bu seçenek, sahip olduğunuz tüm ios cihazlarda ayrı ayrı yönetilir.

IOS 12’de Otomatik Güncelleştirmeler nasıl etkinleştirilir?

Bu seçenek varsayılan olarak kapalıdır, nasıl etkinleştirilir:

1) Ayarlar açın ( ios 12 veya daha yeni iPhone veya iPad’de uygulamayı.)

2) Genel öğesine dokunun .

3) Yazılım Güncelleme’ye dokunun .

4) Otomatik Güncelleştirmeler’e dokunun .

5) Otomatik Güncelleştirmeler etiketli anahtarı AÇIK konumuna kaydırın.

Bu seçenek etkinleştirildiğinde, önceki ekranda iOS cihaz güncellemelerini otomatik olarak yükleyeceğini belirten bir onay mesajı görmelisiniz.

Artık iPhone’unuz ve iPad’iniz herhangi bir yeni iOS yazılımı güncellemesini kullanılabilir hale geldiğinde otomatik olarak indirecek. Değişiklik yapmadan önce ekrana geçip Apple’ın çeşitli şartlar ve sözleşmeleri kabul etmelisiniz.

Uygulamalar için Otomatik İndirmeler

Mevcut ayarlar, uygulamalarınız ve medyanız için Otomatik İndirilenleri ayrı ayrı kontrol etmenizi sağlar.

İlgili geçişler Ayarlar → iTunes ve App Store’da bulunur :

Müzik — Cihazınızın diğer cihazlarda satın alınan müziği otomatik olarak indirmesini sağlayın

Uygulamalar — Cihazınız, diğer cihazlara indirilen uygulamaları otomatik olarak yükler

Kitaplar ve Sesli Kitaplar — Diğer cihazlarda satın aldığınız kitap ve sesli kitaplarınızı indirin

Güncellemeler — Cihaz, yüklü uygulamalarınıza güncellemeleri otomatik olarak indirecektir.

Cihazınızı Güncellemek Yapması İçin Uygun Hale Getirin

1) Verilerinizi yedekleyin

IPhone , iPad veya iPod touch’ınızı yedeklemek için iCloud veya iTunes’u kullanın .

2) iOS’un eski sürümünün bir kopyasını kaydedin. Bir önceki sürüme geçmek istiyorsanız, bir kopyasını kaydettiğinizden emin olmanız daha kolay olacaktır.

Kütüphane / iTunes ve cihazınız için yazılım güncelleme klasörü seçin. ( Finder’da Option / Alt tuşunu basılı tutarak ve Git> Kütüphane’yi seçerek kullanıcı klasörünüzdeki Kütüphane klasörüne erişin .) Mac’iniz bu dosyayı sildiyse, web tarayıcınızı başlatın ve  indirmek için arama yapın. Cihazınız için doğru olanı aldığınızdan emin olun.

3) İndirme için boş bir alan oluşturun

IPhone veya iPad’inizde yer açmak için kılavuzumuzu inceleyin . Alternatif olarak, iOS’u iTunes üzerinden güncelleyebilirsiniz; ve ios’un kendisi cihazınızdaki uygulamaları geçici olarak silmek için teklif verebilir ve güncelleme tamamlandıktan sonra bunları yeniden yükleyebilir.

4) Cihazınızı şarja takın

% 50 veya daha düşük bir güçte olmanız durumunda, cihazınızı bir güç kaynağına takmanız gerekir. İndirme işleminin ortasında kalması, güncellemeyi bozabilir.

5) Cihazınızı Wi-Fi’ye bağlanın

Wi-Fi üzerinden indirdiğinizden ve 3G veya 4G ile olmadığınızdan emin olun, aksi takdirde veriler tükenebilir.

IOS sürümleri için otomatik Güncelleştirmeler, ios 12 yazılımı gerektiren bir özelliktir, bu nedenle bunu göz önünde bulundurun. Ayrıca, bu seçenek, sahip olduğunuz tüm ios cihazlarda ayrı ayrı yönetilir.

 

Forum Sayfasına yönlendirileceksiniz

 

Son Konular