iPhone ve iPad’e indirebileceğiniz en popüler oyunlar (Kasım)

0
386

iTunes mağazasında mobil uygulamaların ve oyunların sayısı arttıkça haliyle hangi oyunların güzel olduğunu ve en çok ne oynandığını tahmin etmek zorlaşıyor. Uygulamaların içerisinde en iyiyi seçmeye çalışmak zaman alabiliyor. Ya da bir oyunu indirdiğinizde istediğiniz gibi çıkmaması, grafiklerinin kötü ya da oyuncu çekmek amaçlı basit bir uygulamadan ibaret olması gibi sorunlarla karşılaşabiliyoruz.

Ufak bir araştırma yaparak iOS tabanlı iPad ve iPhone kullanıcılarının geçtiğimiz Ekim ayında en çok hangi oyunu indirdiğini ve oynadığını derledik. Bu bölümde size en çok indirilen ve beğenilerek oynanan oyunları kısaca tanıtacağız.

Listemizde yer alan oyunlar hakkında kısa bir bilgilendirme yapacak olursak 2 adet eşleştirme, savaş, macera, Angry Birds, Çok oyunculu (Online) kategorilerinde uygulamalar bulunuyor.

bejeweledBejeweled BlitzBejeweled Blitz iTunes mağazasından en çok indirilen eşleştirme oyunlarından biri. Bilgisayar, Facebook’un yanısıra iPhone ve iPad cihazlara indirebileceğiniz renk eşleştirme oyunu. Hafıza ve zekayı geliştirmesinin yanında bulmaca oyunlarından hoşlanan kullanıcıların cihazında mutlaka yer almalı.

terraTerra Battle: Ekim ayında dünya genelinde en çok yüklenen ve oynanan Terra Battle, uzak doğu kültürünü yansıtıyor. Eğer doğuya sempatiniz varsa denemelisiniz.

 

warhammerWarhammer 40.000: Space WolfBilgisayar versiyonu da bulunan Warhammer oyununun bu türünü iOS platformunda oynamanız mümkün. Strateji oyunlarından hoşlanıyorsanız Apple cihazınıza bu macera dolu oyunu yükleyebilirsiniz.

rivalRival Stars BasketballEkim ayında yayımlanan oyun adından da anlaşılacağı üzere Basketboldan hoşlanan kullanıcılar için geliştirilmiş. iOS uyumlu olan Basketbol oyununun HD desteği daha canlı ve beğeneceğiniz grafikler sunuyor.

angryAngry Birds TransformersFarklı versiyonlarla sürekli oyun çıkaran Angry Birds’ün Transformans’ini da deneyebilirsiniz. Kızgın kuşlar bu sefer karşımıza Transformans ile çıkıyor.

zombiZombie Highway 2: Ekim ayının en çok indirilen oyunu, eğer zombi oyunlarından hoşlanıyorsanız cihazınızda mutlaka yer alması gereken bir uygulama.

 

adventureAdventure Xpress: Puzzle kategorisinde yer alan oyun üçlü eşleştirme yapmayı amaçlıyor.

 

crimsonlandCrimsonland: Uzaylı ve mutantlarla savaştığımız bu oyunda Role Playing yapıyoruz. Yani oyunda bir karakteri canlandırarak önümüze çıkan düşmanları yok ediyoru.

 

poorPoorGladiator: Retro ve simülasyon tarzı oyun seviyorsanız PoorGladiator’e ilgi duyabilirsiniz.

 

fat-princessFat Princess: Piece of Cake: Eşleştirmeye dayalı olarak oynanan bir strateji uygulaması.

 

skylandersSkylanders Trap Team:Android, Windowsphone ve iOS cihazlarında oynayabileceğiniz Macera oyunu. HD desteğine sahip ve 1.27 GB boyutunda. Boyutuna göre konuşacak olursak adamlar uğraşmış, çabalamış ve büyük emek sarf etmiş. Ayrıca Ekim ayında en çok indirilen 3 oyundan biri.

flowFlow: Bir bulmaca oyunu olan Flow’da farklı renklerde çubuklar bulunuyor. Amacımız çubukları kare platforma yerleştirerek, tüm boşlukları doldurmak.