Iphone sim kart takılı değil uyarısı Nasıl Çözülür?

0
32

Iphone’unuz Sım Olmadığında Ne Yapmalı?

Apple Mac firmasının akıllı telefonlarının Türkiye pazarındaki en güvenilir ve yüksek kaliteli cihazlar olmasına rağmen, bazen bu markanın telefonlarında iPhone’un SIM’i görmemesine yol açan belirli sorunlar oluşmaktadır. iPHONE 4S’ten IOS 11 Apple sürümündeki akıllı telefonlara kadar görülebilen arızanın çeşitli nedenleri olabilmektedir: Eski bir SİM kartın yeni bir aygıtta kullanılmasından, sistem çökmelerinden ve cihaza mekanik hasar verilmesinden (örneğin düştüğünde veya vurulduğunda) SİM görmeme sorunu oluşabilmektedir. Bazı durumlarda çeşitli uygulama yardımlarıyla iPhone’u kendiniz onarabilir, bazılarında ise uzmanların yardımı olmadan yapamazsınız.

Sım Kartlarla Alakalı İPhone’larda En Sık Ortaya Çıkan Sorunlar Nelerdir?

IPhone ‘unuz gelen çağrıları kabul etmeyi ve giden aramalar yapmayı keserse, mesaj yazamazsanız veya çevrimiçi olamazsanız, arızanın en olası nedeni SIM karttaki birtakım sorunlardır. Bunlar genellikle aşağıdaki “belirtiler” ile ortaya çıkarlar:

– iPhone sim kartı görmemekte

– telefon, mobil operatörün ağını aramamakta veya bulamamakta

– Cihaz düzenli olarak sim kartı görmemekte

– Akıllı telefon aktive edilme sırasında SİM kartı görmemekte

– iPhone düştükten, çarpmaktan veya başka bir mekanik hasardan sonra Sim’i görmemekte

– Cihaz aniden Sim kartı okumayı bırakmıştır

Arızanın nasıl düzeltileceğini anlamak için öncelikle arıza nedeni bulunmalıdır.

Uzmanların İPhone’da En Sık Kaydettikleri Sebepler Nelerdir?

Uzmanlar, iPhone’u Sim’i görememesi, ağı bulamaması ve iPhone’u SIM kart yuvasının çalışmaması gibi arızalar için birkaç ana neden tanımlamaktadır. IOS için en yaygın problemler arasında şunlar sayılabilir:

– iPhone ‘un göremediği eskimiş bir çipe sahip eski bir SIM kartın kullanımı

– Sim’in Iphone yuvası formatına kırpılması sırasında kartın aldığı hasar

– gayri resmi olarak ithal edilen ve yabancı mobil ağlar ve sağlayıcılara bağlanan cihazın aktivasyonu

– Apple işletim sisteminde yazılım hataları

– kart yuvası hatası, temas yokluğu

– Akıllı telefonun SİM kartı okumamasına veya görmemesine, ağ bulamamasına veya tamamen çalışmamasına sebep olan mekanik hasar görmesi.

iPhone ‘un SİM kartı okumamasına veya aralıklarla okumamasına sebep olan arızaların bir kısmıyla kullanıcı kendisi başa çıkabilmektedir. Bazı sorunlar ise profesyonellik uzman yardımı gerektirmektedir.

Kullanıcı Sorunu Nasıl Giderebilir?

Anlamanız gereken ilk şey, Appstore cihazınızın SİM kartı okumamasının sebebidir. Eğer hasar ağır değilse sorunu çözmek için şu adımları izleyin:

– Telefonu yeniden başlatın – karttaki sorunların, cihaz yeniden başlatıldığında ortadan kalkacak olan tek seferlik bir arızadan kaynaklanması mümkündür.

– SIM kartı çıkarın, görsel bir incelemesini gerçekleştirin – belki de akıllı telefonun SİM kartı görmeme nedeni kartın kendisindedir.

– Başka birinin akıllı telefonunda düzgün çalışan başka bir Sim’i kart yuvasına takmayı deneyin

– Kendi numaranıza kayıtlı yeni bir Sim’i takın (bunu mobil operatör İletişim Merkezine başvurarak yeni bir SIM kartı almak istediğinizi söyleyin)

– Akıllı telefonun kapanıp açılmasını sağlayın ve SIM kartını ancak o zaman takın

Tüm bu adımlardan sonra, akıllı telefon hala SİM kart aramıyorsa o zaman önemli hasar söz konusudur ve bir profesyonel yardım almadan düzeltilmesi mümkün değildir.

Tıklayınız

Samsung Galaxy S9 ve S9 Plus Alcantara Kılıf

Otomatik Tarih Ve Saati Nasıl Ayarlarım?