Iphone Kulaklık Jak Sorun Nasıl Düzeltilir?

0
58

Apple teknolojisi, mac ya da iphone olsun, modern pazarda en güvenilir olanıdır. Ancak Ios 11 apple cihazlarında bile ses sorunu olmaktadır, örneğin bir arızaya bağlı olarak sesin sadece kulaklıktan çıkması gibi. Mobil cihaza bağlı kulaklıklar olmadan arayanı duymama sorununun nasıl çözüleceği aşağıda anlatılmaktadır.

ARIZA NEDENLERİ

Sorunun özü şöyledir: müziği Iphone kulaklıktan dinledikten sonra hoparlördeki ses tamamen kaybolur. Aynı zamanda ekranda:

– Ses seviyesi simgesi periyodik olarak görüntülenmekte;

– Sesi değiştirdiğinizde simge etkin olmamaktadır.

Sonuç olarak, telefon AppStore ve sistem bildirimlerini ve telefon konuşmalarının sesini gövde üzerinden çıkarmamaya başlamaktadır. Bununla birlikte, kulaklığın bağlı olduğuna dair bir bildirim olmaktadır.

Ses eksikliği aşağıdaki nedenlerden dolayı oluşabilir:

– iPhone düşmüş veya üzerine basınç uygulanmışsa hoparlörde hasar meydana gelebilmektedir. Bu durumda, arızalı parçanın değiştirilmesi kaçınılmazdır.

– Kulaklık soketindeki toz ve kir. Çoğu zaman bu problem, kendini uzun süredir faaliyette olan akıllı telefonlarda göstermektedir. Soketin toz ve kir parçacıkları ile tıkanması, ses parametrelerinin yanlış çalışmasına neden olmaktadır. Sorunu çözmek için, sadece kulaklık açıkken ses veren akıllı telefondaki Soketi temizlemek yeterlidir.

– Telefonun içine nemin girmesi, kulaklık giriş-çıkış ve ses ayar fonksiyonlarını yerine getiren mikro yongalarının oksidasyonuna neden olur. Bu durumda ses tamamen kaybolur. Bunu yenilemek için korozyondan zarar gören tüm kontakları temizlemek veya hasarlı parçaları değiştirmek gerekir.

– Düşük kaliteli kulaklık kullanımı. Bu durumda tek bir öneri vardır: Bunları yeni bir orijinal kulaklığa değiştirmek.

– Ses, telefon uygulama güncellemesi yaparken kulaklığın yanlış devre dışı bırakılması yüzünden de kaybolabilmektedir.

ÇÖZÜM YÖNTEMLERİ

IPhone’daki ses eksikliğinin nedeni sadece donanım hatası olmayabilmektedir. Ses kaybolup sadece kulaklık takıldığında çıkıyorsa veya telefon takılı kulaklık setini tespit etmiyorsa bu bir sistem arızasına işaret ediyor olabilir. Sorunu çözmek için iPhone’u yeniden başlatmak mümkündür.

Genel olarak, IOS cihazlarının çoğu sahiplerinde sesini kaybolmakta, ses düğmeleri çalışmamakta, telefon basit bir hatadan dolayı kulaklık bağlantısını tespit etmemektedir. Iphone ‘daki ses sadece kulaklıklarla çalışıyorsa, aşağıdaki talimatları izlenmelidir:

– Belki de işletim sistemi kulaklığın çıkarılmasına tepki vermedi ve konuşma rejiminin başlatılması güncellenmedi: Kulaklıkları tamamen kapatmak için jakı sokete takın ve hemen çıkarın.

– Başka bir kulaklık bağlayın. Bu, kalitesiz bir aksesuarın kullanılması nedeniyle sesin kaybolması durumunda yardımcı olacaktır.

– iPhone’u yeniden başlatın. Düzenli telefon yeniden başlatma, sorunu çözmek için etkili bir yol olabilir. Bunu yapmak için, güç düğmesine basarak akıllı telefonunuzu kapatın ve sonra tekrar açın.

– 3,5 mm soketi temizleyiniz. Her türlü kirlilik, kontakların kapanmasına ve telefonun ses çıkarmamasına neden olur; Kulaklık soketin iç duvarlarını bir el feneri ile kontrol edin. Kanalın içinde yabancı cisimler tespit edilirse pamuklu çubuk veya kürdan ile teçhizatlanarak temizleyin.

– iOS’u yapılandırın. Bir sistem arızasının olmaması durumunda, kulaklığın cihaza olan bağlantısıyla ilgili problemlerin yanı sıra, işletim sistemini CO modundan DFU moduna güncelleyebilirsiniz. Bundan sonra ses ortaya çıkabilir.

DFU moduna girmeden önce, akıllı telefonunuzdaki verileri yedeklediğinizden emin olun. Ses kaybolduğunda cihazın geri yüklenmesi sırasında önemli dosyaları kaybetmek istemiyorsanız bu gereklidir.

 

 

Tıklayınız