Iphone Ekranınızı Dönmesini Nasıl Durdurulur?

0
58

IPHONE’da EKRAN DÖNDÜRME ÖZELLİĞİNİ KAPATMAK

Iphone gibi harika bir cihazınız varsa, ekranın otomatik döndürme işlevinin varsayılan olarak akıllı telefonunuzda etkin olduğunu fark etmiş olmalısınızdır. Eğer bir nedenden dolayı ekranınızın dikey yönde kalmasını ve geçiş yapmamasını istiyorsanız sonraki eylemleri gerçekleştirmeniz gerekir: Tek ihtiyacınız olan şey “Kontrol Noktası”na gidip otomatik döndürme ekran kilidi simgesine tıklamaktır. Ios 11 apple sürümüne sahip 6 Plus, 6s Plus ve 7 Plus’ın kullanıcılarının ekran dönmeme sorunu: Listelenen cihazları kullanırsanız ve bu sorunla karşılaşırsanız, büyük olasılıkla sadece ana ekrandaki simgelerin görünümünü yapılandırmanız gerekmektedir. Şu işlemleri gerçekleştirin: “Ayarlar”a gidin, ardından “Ekran ve Parlaklık”a tıklayın ve ardından “Görünüm”e tıklayın.

Büyük olasılıkla, “Yakınlaştırılmış” ekran modunu açıktır. Bu modda, simgelerin boyutu biraz artar ve ekranın otomatik döndürme işlevi kapatılır. Tek yapmanız gereken modu “Büyütülmüş”ten “Standart” moduna değiştirmek ve Uygula’ya tıklamak. Birkaç saniye sonra ekran rotasyonu çalışacaktır.

Hemen şunu belirtmek gerekir ki Iphone için ekranın dönüşü konusundaki tüm desteğin yazılım geliştiricisi tarafından uygulanması gerekir. Yani her oyun veya uygulama akıllı telefonunuzu yatay yönde kullanmanıza izin vermez.

İPHONE EKRAN DÖNÜŞÜNÜ AÇMAK / KAPATMAK

Varsayılan olarak, tüm iPhone’larda Ios ekran rotasyonu etkinleştirilmiş durumdadır. Döndürme kilidini etkinleştirmenin en yaygın yolu, Kontrol Noktasında bulunan seçenektir. Bu düğmeye bastığınızda, ekran her zaman dikey yönde kalmaya başlar. IPhone’un genişletilmiş 5.5 inçlik Plus sürümünde (iPhone 6 Plus / 6s Plus / 7 Plus), uygulama ekranının yönünü değiştirmenin yanı sıra İOS masaüstünü AppStore uygulama simgeleriyle birlikte döndürme özelliği de bulunmaktadır. (Burada sözü geçen masaüstü mac bilgisayarlarındaki masaüstü değil, akıllı telefonun ana ekranıdır.)

İPHONE’da EKRAN DÖNDÜRME NEDEN ÇALIŞMIYOR? (TÜM IPHONE MODELLERİ)

Iphone ekranının yatay yönde çalışmayı reddetmesinin ana nedeni, Kontrol Noktasında bulunan yanlışlıkla basılan kilitleme anahtarıdır. Bu, menü çubuğundaki simgeyle gösterilmektedir, sorunun burada yatıp yatmadığını Menü çubuğundan öğrenmek mümkündür. Bu durumda: Hareket kontrolünü ekranın altından açın ve yönlendirme kilidini kapatın.

 İOS MASAÜSTÜ DÖNDÜRME ÖZELLİĞİ NEDEN ÇALIŞMAMAKTADTIR? (iPhone 6 Plus / 6s Plus / 7 Plus)

Aniden, iOS masaüstü rotasyonunun iPhone 6 Plus / 6s Plus / 7 Plus üzerinde çalışmayı durdurduğunu fark ederseniz, muhtemelen problem, Spring Board (ana ekran) üzerindeki simge görüntüleme modunda yatmaktadır.

Bu durumda şu yolu takip edin: Ayarlar → Ekran ve parlaklık → Görünüm. IOS arabirim öğelerinin standart görüntüsüne ek olarak, “yakınlaştırılmış” bir tane de vardır. Gelişmiş modda, Spring Board üzerindeki simgeler dahil olmak üzere tüm ara birim ögeleri biraz daha büyük hale gelir ve masa üstündeki ekran döndürme işlevi devre dışı bırakılır. Aynı zamanda, tüm uygulamalarda her şey genel olarak döndürülmektedir. Masaüstü rotasyonunu tekrar etkinleştirmek için, Standart sekmesini ve ardından Etkinleştir’i tıklatın. Etkinleşme işlemi birkaç saniye sürmektedir.

 

 

Tıklayınız

Djı Inspire 2 Multikopter Teknik Özellikleri ve Kutu içeriği