İphone 8 Ve 8 Plus: Bilmeniz Gerekenler

0
54

Akıllı telefonlara yeni bir teknoloji açısı kazandıran Iphone 8 ve iphone 8 plus modelleri 64 ve 256 gb dahili hafızalıdır. Apple markası bu modelleri gümüş (silver), altın (gold), uzay grisi (space grey) ve kırmızı (product red) renkleri ile piyasaya sürmüştür. 148 gram ağırlığında olan iphone 8 akıllı telefonu 4.7 inç ekran büyüklüğüne sahiptir. 1334 * 750 piksel ekran çözünürlüğü ile retina hd ekran kullanılmıştır. İphone 8 plus akıllı telefon modeli ise 202 gram ağırlığında ve 5.5 inç ekran boyutuna sahiptir. 1920 * 1080 piksel çözünürlüklü retina hd ekrana sahiptir. Ekranda kullanılmış olan true – tone ekran özelliği ile herhangi bir ışık gerektirmeden en doğru tonlarda beyaz rengi göstermektedir.

İphone 8 ve İphone 8 Plus Kutu İçeriği

Kutu içeriğinde Ios 11 yüklü iphone akıllı telefon, earpods, jak girişli bağlantı kablosu, usb kablosu ve güç adaptörü bulunmaktadır. İphone 8 ve iphone 8 plus modellerde sadece usb girişi bulunmaktadır. Diğer earpodslara uyum sağlanabilmesi için kutu içeriğinde ayrıca jak girişli usb bağlantı kablosu da bulunmaktadır.

Teknik Özellikler

İphone 8 ve iphone 8 plus model akıllı telefonlar bir ilk olarak toza dayanıklı formdadır. Ayrıca suya ve sıçramalara da dayanıklı olarak tasarlanmıştır. Apple bu telefonların tasarımında en dayanıklı cam kullanıldığını duyurmuştur. Ayrıca telefon tasarımında 7 katmanlı renklendirme yapılmıştır.

12 mega piksel arka kamerası ile eski modellerin üzerine ekleme yaparak %83 oranında daha fazla ışık alma özelliğine sahiptir. Bu özelliği ile düşük seviyeli ışıklarda bile son derece muazzam fotoğraf çekimleri sunmaktadır. 7 mega piksel ön kamera özelliğine ışık ayarı yapılması eklenmiştir. Bu şekilde ön kamera çekimlerinde arka planın karartılması da mümkün hale gelmiştir. İphone 8 plus modeline özgü olarak fotoğraf çekiminde portre efektleri eklenmiştir. 64 bit A11 bionic çipi ile İphone 8 ve İphone 8 plus akıllı telefonların en güçlü özelliğidir. A11 işlemcisi ile önceki modele göre %70 oranında daha hızlı kullanım imkanı sunmaktadır.

İphone 8 ve İphone 8 plus akıllı telefonlarda kablosuz şarj özelliği ile teknoloji de yeni bir dönem başlatılmıştır. Ayrıca hızlı şarj özelliği ilk defa kullanılmıştır. Bu özellik ile 30 dakika içerisinde %50 şarj yapılabilmektedir. İphone 8 ve 8 plus Ios 11 Apple son işletim sistemi ile kullanıma sunulmuştur. İphone akıllı telefonların içeriğinde vazgeçilmez uygulama olan Siri geliştirilerek kullanım için hazır hale getirilmiştir. Telefon içeriğinde hali hazırda olan uygulamalar haricinde appstore üzerinden yeni uygulama indirilmesi mümkündür.

Apple Çevre Politikası

Apple marka politikası olarak piyasaya sürmüş olduğu mac, iphone ya da ipad cihazlarında çevreye en az hasar verilmesini amaçlamaktadır. Ürettiği cihazlarında geri dönüştürülebilir malzeme kullanmaktadır. Ayrıca piyasaya sürmüş olduğu ürünlerde geri dönüştürülebilir niteliktedir.

 

Tıklayınız

Diğer Makale için:

Iphone Ve İpod Touch’ta Kontrol Merkezi Nasıl Kullanılır?

Iphone Kulaklık Jak Sorun Nasıl Düzeltilir?