iPhone 8 Tasarımı Hakkında Yeni İpuçları

0
999

Her yıl yeni bir iPhone modelini piyasaya süren ve her modelde de istediği olumlu tepkiyi, maddi geliri yakalayan Apple firması, bu yıl gelecek olan iPhone 8 için hızlı ve bir o kadarda gizli çalışmalarına devam ediyor. 2017 yılı ile iPhone 8 hakkında daha net ve kesin bilgiler gelmeye başlamış durumda. Özellikle de tasarım anlamında çok önemli detay ipuçları paylaşılmakta.

iPhone 8 Tasarım Detayları

  • İlk ipucu, iPhone 8’in ekranı hakkında. İddialara göre, 5.8 inç oranında bir boyuta sahip olan OLED ekran kullanılacak. Genişlik ise 5.15 inç oranında olacak.
  • Kuo ise, farklı bir detaya raporunda değinerek; mevcut home tuşunun kaldırılacağını iddia etmekte. Yerin ise, tıpkı en son üretilen MacBook Pro’da olduğu gibi çok daha net bir alanda yer alacak olan Touch Bar eklenecek.
  • Net olarak detayı belirtilmese de, batarya içinde ayrıca değişiklik yapılacak ve daha güçlü bir batarya eklenerek kullanım süresinin artışı hedeflenecek.

Kablosuz Şarj: iPhone 8 ve iPhone 8 PLUS için kablosuz şarj özelliği ortak olarak sunulacak, her iki modelde bu özellik herhangi bir eksiklik ya da farklılık olmadan aynı şekilde var olacak. Zira daha önceki iddialar arasında iPhone 8 ve PLUS modelleri arasında farklı bir kablosuz şarj sistemi olacağı yer almaktaydı. Bu iddia tamamen ortadan kalkmış oldu.

Şimdi ise, gündeme home tuşunun kalkacağı iddiası üzerine ayrı bir tartışma konusu gelmiş durumda. Nitekim daha önce MacBook Pro için bir çok olumsuz yorum gündeme gelmişti ve hâlâ daha bu yorumlar mevcutta varlığını korumakta. Daha büyük ve sürekli olarak temas edilen bir Touch Bar, telefon kullanım deneyimini olumsuz etkileyebilir diye düşünülmekte. Tabii bunu en iyi zaman gösterecek.