iPhone 8 tamamen kablosuz sarjla mı geliyor

0
731

Apple firmasının üretmeden dedikoduları yapılmaya başlanan telefonu iPhone 8 hakkında ortaya atılan iddia gündeme bomba gibi düştü. Son yıllarda Samsung firması ile kıyasıya bir rekabet içerisinde bulunan ancak Note 7 telefonlarda meydana gelen batarya patlamalarından sonra piyasalarda tek başına kalan Apple firmasının 10. Yılına özel olarak üretim yapacağı telefonu iPhone 8 hakkında tamamen kablosuz şarj özelliğinin açıklanacak olmasından sonra kullanıcılar telefonu merakla beklemeye başladı.

iPhone 7 modellerinin satışa çıkmasından sonra Dünya’da en çok satılan telefonlar arasında gelen bu modelin özellikle kullanıcılarına sunduğu en önemli yeniliğin başında kablosuz kulaklık özelliği uzun süre gündeme gelmişti. Telefonda kulaklık girişi bulundurmayan firma kablosuz kulaklık özelliği ile bu telefona yeni bir boyut kazandırarak kullanıcıların dikkatini çekme başarısı göstermişti.

Apple firmasının 10. Yılını kutlayacağı bu sene içerisinde yeni amiral gemi telefonu olan iPhone 8 modeli karşımıza çıkması beklenen firmanın özellikle bu sefer sunacağı hizmetin kablosuz bir şekilde telefonun şarj edilmesi olacak. Ancak burada ortaya atılan iddia ise bomba etkisi yaratacak gibi durıyor. Günümüzde var olan kablosuz telefonların şarj olması için temas ettiği bir arayüz bulunduğunu düşündüğümüz de bu çokta imkansız durum gibi gözükmüyor. Ancak iPhone 8 modeli için arada herhangi bir temas olmadan telefonun şarj edilebilecek olduğunun iddia edilmesinden sonra kullanıcıların merakla beklemeye başladı.

İphone 8 modelinde kullanılacak olan bu kablosuz şarj özelliğinin telefonda ısınmaları meydana getirdiğinden dolayı üzerinde farklı bir değişikliğe gitmesi düşünülen firmanın özellikle kullanılan cam malzemesinde iyileştirme için uzun zamandır uğraştığı açıklandı. Yakın zamanda test aşamasından geçmesi beklenen bu telefonunun Eylül ve Ekim ayların gibi satışa sunulması bekleniyor.