iPhone 8 Serisi Kablosuz Şarj Altyapısıyla Sunulacak

0
588

Apple firmasını yakından takip eden ve ürünleri hakkında en doğru oranlara sahip analizleri yapan Ming-Chi Kou, şimdilerde ise iPhone 8 serisinde gelecek olan kablosuz şarj özelliğine dair çok önemli iddialar paylaşmakta. Zira önceleri harici bir ürün ve ek altyapı gerektiren bu özellik, artık iPhone serisinde daimi bir özellik olabilecek.

Aslında bu bilgiyi, daha önce sizlerle paylaşmıştık. Bir çok farklı teknoloji plâtformu tarafından da iPhone 8 kablosuz şarj özelliği hakkında bilgiler verilmişti. Güncel iddialara göre, kablosuz şarj özelliğinin lightling kablo olmadan geleceği konusu, durumu daha farklı bir noktaya taşımakta. Kou’ya göre, Apple tamamen kablosuz şarj üzerine kurgulanan bir kutu sunumu yapacak. Haliyle, lightling kablonun kutularda yer almayacağını ve sadece kablo kullanımı olmadan şarj edilmeye yönelik bir yönlendirme olacağını iddia ediyor.

iPhone 8 Kablosuz Şarj Nasıl Olacak?

İddialara göre, kullanım aşamasında ciddi bir kolaylık sağlanacak. Bildiğiniz üzere, Samsung cihazlarda kablosuz şarj özelliğini kullanmak için ayrı bir aparata telefonu yerleştirmeniz, bu şekilde şarj etmeniz gerekiyordu. iPhone 8 serisinde ise, herhangi bir aparata cihazı koymak zorunda kalmadan da kullanım esnasında kablosuz şarj yapmak mümkün olabilecek.

Bu iddialar tam anlamıyla doğru olursa ve iPhone 8 serisinde artık hem kablosuz hem de doğrudan aparata cihaz yerleştirmek zorunda kalmadan şarj edebilme özelliği sunulursa, bu durum akıllı telefonlarda ciddi bir şarj devrimi olacak.

Ek Bilgi: Apple, bu sefer harici olarak ihtiyaç duyulacak olan kablosuz şarj aparatını ek ücret ile satmayacak. İddialara göre, kablo yerine bu aparat ücretsiz olarak kutu içerisinde kullanıcılara sunulmuş olacak.