Iphone 8 ne zaman çıkıyor

0
1067

Apple firmasının amiral gemi telefonlarından olan iPhone 8 modeli merakla beklenmeye başladı. Son yıllarda yakaladığı başarılı satış rakamları ile Dünya’da en çok satan telefon firmalarının başında gelen iPhone modellerinden sonuncusu olması beklenen 8 hakkında merak edilen detayları sizlere açıklamak istiyoruz.

iPhone 8 tasarımı nasıl olacak?

Akıllı telefon piyasalarının en çok merak edilen telefonu olan iPhone 8 modelinde alışılmışın dışında çok farklı bir tasarımın kullanılması bekleniyor. Özellikle firmanın 10. Yılına özel olarak üreteceği bu telefonda tasarım olarak daha kavisli bir telefonun üretilmesi bekleniyor.

iPhone 8  ne zaman çıkacak?

Piyasaları alt üst eden telefon modelleri arasında gelen iPhone modellerinden serinin sonu olması düşünülen 8 modelinin Eylül ve Ekim ayları arasında tanıtılması bekleniyor. Özellikle seri üzerinde bundan sonra daha farklı isimler ile çıkmaya hazırlanan firmanın sunduğu bu telefonun fiyatları ise yine eski modelleri gibi yüksek fiyatlardan kullanıcıların karşısına çıkacak gibi duruyor.

iPhone 8  modelinin en düşük 32 GB hafıza ile karşımıza çıkacak olmasından sonra en yüksek dahili depolama alanı olan modelin ise 256 GB kapasite de olması bekleniyor. Fiyat olarak ise 3300 TL ile 5000 TL arasında değişen fiyatlar ile kullanıcıların hizmetine sunulacak telefonun teknik özelikleri henüz açıklanmadı.

Batarya konusunda eski telefonlarının aksine bir iyileştirme yapacak olan firmanın özellikler tercih edeceği model üzerinde 3000 mAh kapasitede bir batarya ile karşımıza çıkması bekleniyor. Eski modellerinde 2700 mAh kapasite ile çıkan firma bakalım bu sefer yine beklentilerin üzerinde bir hamle yapacak mı?

5.7 inçlik bir ekran ile gelmesi düşünülen bu telefonda PLUS modelinin ekran boyutu hakkında henüz net bir bilgi sahibi değiliz. İşte merak edilen iPhone 8  haberleri.

İlginizi çekebilir;

iPhone 8 Serisi Kablosuz Şarj Altyapısıyla Sunulacak

iPhone 8 Tasarımı Hakkında Yeni İpuçları