iPhone 8 kablosuz şarj ile geliyor

0
346

iPhone 7 daha yeni görücüye çıkmışken, iPhone 8 ile ilgili çalışmalar devam ediyor. Ayrıca Apple’ın 2017’de 10. yılına girecek olması da iPhone 8’de beklentiyi oldukça yükseltiyor. Nikkei Asian Review’in raporunda ise iPhone 8 ile ilgili bir özellik bulunuyor.

iPhone 8 önümüzdeki yıl kablosuz şarj ile görücüye çıkacak. İddiaların kaynağı Foxconn. Apple ile anlaşmalı olan firmanın iddiasına göre kablosuz şarj test aşamalarından geçiyor. Ancak Wireless Charging teknolojisinin hangi iPhone modellerini kapsayacağı tam olarak bilinmiyor.

Her ne kadar kablosuz şarj özeliğini duyuran ilk firma Samsung olsa da, Apple’ın bu yeniliği kullanacak olması pek çok kullanıcıyı ümitlendiriyor.

Şarj ile ilgili açıklamaların yanında iPhone ile ilgili ortaya atılan bir başka iddia da Sharp’ın iPhone için OLED ekran üretimine başlayacağını doğrulaması olmuştu. Bu iddiaya göre iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone 8 Premium olmak üzere üç farklı model olacak. 8 ve 8 Plus modelleri için düşük ışıkta daha iyi verim sağlanan, daha ince ve az güç harcayan OLED ekran kullanılacak. iPhone8 Premium ekranı ise LTPS ekran özelliği ile gelecek. Bu da kullanıcılara daha geniş görüş açısı sunumu ve daha az ısınma gibi faydalar sağlayacak.

Her sene kendini geliştiren ve kullanıcısını şaşırtmayı başaran Apple bakalım önümüzdeki yıl aynı başarıyı yakalayabilecek mi?

iPhone’da kullanılacak bu teknolojiler hakkında ne düşünüyorsunuz?

En iyi ücretsiz 3 iOS veri kullanımı izleme aracı