Iphone 8 ekran boyutu nasıl olacak?

0
2870

Merhaba sevgili mobilgim.com okurları bugün size bomba gibi bir haberle geldik merakla kullanıcılarını bekleyen iPhone  8 ve varyasyonlarının ekran boyutları sızdırıldı.Apple bu sefer sınırlarında büyük bir zorlama yapıp 2 telefon çıkarma modasını bırakıyor.

Dünya devi olan Apple yeni reisi iPhone 8 tanıtımlarına hazırlanırken, cihaz ve varyasyonları ile ilgili bilgiler yavaş yavaş gün yüzüne çıkmaya başladı.Bugün Apple’a yakın kaynaklar tarafından sızdırılan bu bilgiyle iPhone 8 ailesinin ekran boyutları ortaya çıktı.

Sızdırılan bu bilgide bahsedildiği üzere Apple, iPhone 6-6S  ve iPhone 7 modellerinden bu yana devam ettirdiği 4,7 ve 5,5 inçlk 2 telefon çıkarma modasını, iPhone 8’in gelişi ile terk ediyor.

Zira sızdırılan bilgide Apple’ın 5,0 – 5,5 ve 5,8 inçlik 3 ayrı iPhone varyasyonu tanıtacağı belirtiliyor ayrıca bu cihazlardan 5,0 ve 5,5 inç olanlarının diğer iPhone modellerinde olduğu gibi LCD ekrana sahip olacağı belirtiliyor ancak diğer modellerinden farklı olarak ve bir ilke imza atarak 5,8 inçlik 3.cihazının gelişmiş teknik özelliklerinin yan sıra OLED bir ekranla geleceğini de söylentilerimiz arasında yani bu sefer Apple beklenenin aksine iPhone 8 sersindeki tüm telefonlarda OLED kullanmak yerine OLED ekranlı tek bir üst düzey model çıkarmayı planlıyor.

Son olarak sızdırılan bu bilgimizde 5 inçlik modelin gayen iyi bir ekran kasa oranına sahip olacağı ve kasa boyutu bakımından 4.7 inçlik iPhone 7’den farkı olmayacağınıda belirtiliyor.

Iphone 8 hakkında diğer haberlerimize göz atın

iPhone 8 tamamen kablosuz sarjla mı geliyor

iPhone 8 Tasarımı Hakkında Yeni İpuçları