IPhone 7 ve Iphone 7 plus Klasör nasıl oluşturulur ?

0
3274

Akıllı telefon satış rakamları ele alındığında uzun bir süredir Samsung ile Apple’ın akıllı telefon alanında ilk iki sırada kıyasıya bir yarış içerisinde olduğunu söylemek gerekiyor. Her ne kadar daha fazla telefon çeşidi olduğu ve orta segment, üst segment gibi farklı birçok alana itap eden serileri olduğu için Samsung’un bu alanda genelde ilk sırayı aldığını da biliyoruz. Fakat Apple’ın da sadece iPhone serisi olmasına karşın Samsung ile kıyasıya bir mücadele içerisinde olması aslında iPhone kullanıcı kitlesinin de ne kadar fazla olduğunu net bir şekilde göstermekte. Haliyle tek bir model üzerinden bu kadar fazla satış elde etmesi Apple’ın iPhone serisine gösterilen ilginin de her geçen gün biraz daha artmasına neden oluyor.

Bununla beraber gözde serilerden biri olması iPhone akıllı telefonla yapabileceklerinizin neler olduğu düşüncesinin de oluşmasına neden olmakta. Çok profesyonel kamera çekim modları, Siri kullanımı, uzaktan kontrol uygulamaları gibi birçok profesyonel özelliği zaten iPhone kullanıcılarının en çok ilgi gösterdiği özellikler olarak öne çıkmakta. Fakat bunun dışında birde telefonun standart kullanımı ile ilgili olsa da çok fazla bilinmeyen ama çok işe yarayan birçok özellikte mevcut. Bunlardan birisi de iPhone akıllı telefonlarda klasör oluşturma özelliği.

Kolay Adımlarla iPhone Menüsünde Uygulamalar İçin Nasıl Klasör Açılır?

Bu işlem için tıpkı Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda olduğu gibi çok basit ve kısa süreli yöntemler kullanılıyor. Yani herhangi bir programa ya da ekstra araca ihtiyacınız yok. Bunun için yapmanız gereken en kolay işlemleri şöyle sıralayabiliriz;

  • İlk olarak klasöre dahil etmek istediğiniz bir uygulamanın kısayoluna gelmeniz gerekiyor.
  • Uygulamanın kısayoluna bir süre ekranda basılı tutup uygulama seçeneklerini açıyorsunuz.
  • Buradan ekranın boş herhangi bir yerine basmadan doğrudan uygulamayı klasöre dahil etmek istediğiniz başka bir uygulamanın üzerinde sürüklemeniz gerekecek.
  • İki uygulama üst üste geldiğinde otomatik olarak klasör oluşturulacaktır. Buradan sizden klasör adınız istenecek ve istediğiniz herhangi bir adı koyduğunuzda oluşturduğunuz klasör uygulama menüsünde görüntülenecektir.

 

Tıklayınız