iPhone 6S ve iPhone 6S Plus nasıl açılır/ kapatılır?

0
8480

Apple’ın iOS platformunda yer alan iPhone 6S ve iPhone 6S Plus cihazlarıyla yeni tanışan bazı kullanıcılar başlangıçta uygulanması gereken adımlardan muzdarip olabilir. Bu problem sebebiyle yazımızda adı geçen telefonları nasıl açabileceğinizi veya kapatabileceğinizi anlatacağız.

“iPhone 6S’i açamıyorum, nasıl açılır, iPhone 6S Plus kapatma, açma ayarları nasıl yapılır?” şeklinde sorulara sahipseniz aşağıdaki adımları gerçekleştirin.

iPhone 6S açma nasıl yapılır? (Resimli anlatım)

Apple kullanıcılara cihazları açabilmesi için telefonun sağ tarafında Uyut/Uyandır fiziksel tuşu sunuyor. iPhone’u açma işlemini gerçekleştirmek istiyorsanız bu tuşa “Apple logosu” çıkana dek basın.iphone-6s-acma-kapatma

iPhone 6S’i kapatma nasıl yapılır?

iPhone cihazınızı kapatmak istiyorsanız yukarıdaki işlemin benzerini uygulamanız gerekiyor. Ekranda telefonu kapatmak için sürgü işareti görünene kadar yukarıda mavi ok ile gösterilmiş fiziksel tuşa basılı tutun. Ardından sürgüyü sağa doğru sürükleyin.

Gördüğünüz gibi bu işlem oldukça kolay. Konuya ilişkin iPhone 6S cihazı ile ilgili daha detaylı bilgi almak istiyorsanız yorum ya da soru cevap panelimizi kullanabilirsiniz.

Mobilgim Soru-Cevap