Ipad’inizle Bir Bluetooth Klavye Nasıl Eşleştirilir?

0
13

Faydası nedir? Nasıl Yapılır?

Bluetooth klavyenin günlük hayatta insanların yazmak istedikleri veya not etmek istedikleri yazıları yazmasına vesile olmaktadır. Bu yazılar insanlara daha kolay kullanım imkanı sunar. Acil durumlarda bir mail yazma durumunda veya çeşitli sitelere makale yazma konusunda insanların oldukça işini kolaylaştırır. İçerisinde bulunan tuş takımı insanların parmaklarını rahatsız etmeden oldukça rahat bir görünüm kazandırır. Bu tür klavyelere sahip olmak çok basit. İnsanlar zor durumda kaldıkları anda çantasında veya yanında taşıyarak bu gibi durumların açıklarını kapatmak adına kullanım yapabilmektedir. Bu tür kullanımlar insanların daha çözüm odaklı bir iş yapabilme seviyesine getirmektedir.

Klavyenin Özellikleri Nelerdir?

Bluetooth klavyenin en büyük özelliği taşınabilir olmasıdır. Taşınabilir olması insanların yanında her an ihtiyaç olacağı anı kollaması ile tüm sorunları ortadan kaldıracaktır. En özel ve en iyi özelliği taşınabilir olmasıdır. Bir diğer özelliği ise üstünde bulunan tuş takımının hızıdır. Üstünde bulunan tuş takımlar iPad ile oldukça iyi uyum sağlamaktadır. Birbirinden ayrı oldukları için klavyenin hız kaybı olmamaktadır. Yazılan yazılar iPad ile son derece uyum sağlar ve işleri riske etmez. iPad üzerinde kontrol merkezi ile klavyenin yazı işleri yönetilebilmektedir. Başka bir özelliği ise hafif olmasıdır. Klavye normal bulunan klavyelere göre gram olarak daha azdır. Böylelikle yanında taşınabilir özelliğini anlamlı kılmaktadır.

İpad ve Bluetooth klavye birbirine entegre etmek oldukça kolaydır.

1-) Öncelikle iPad cihazının bluetooth özelliğini açıyoruz.

2-) Bluetooth klavyenin açma kapama tuşlarına basıyoruz.

3-) iPad içerisinden ayarlar kısmına girerek Bluetooth özelliğini seçiyoruz.

4-) Bluetooth özelliğini açtıktan sonra Klavye özelliğini seçerek eşleştirme yapıyoruz.

5-) Artık kullanmaya başlanabilir.

Bluetooth Klavye Ne işe yarar? Kolaylaştırıyor mu?

Bluetooth klavye insanların günlük yazı ihtiyaçlarını giderir. Ve hayatı kolaylaştırır. Bluetooth klavye şu tarz işlerde kullanılabilir ;

– Ofiste Bilgisayarlar çalışmadığı süre boyunca

– Acil işlerde

– Taşınabilir özelliği ile her yerde yazı yazma imkanı

– Evde, okulda kısacası her yerde

Bu tarz klavyeler hem ekonomik hemde performans açısından oldukça iyidir. Ekonomik açıdan insanların işlerini kolaylaştırmaktadır. Performans konusunda ise iPad ile entegre olması başlı başına ayrıcalıktır. iPad cihazının bu işler için yaratılmıştır. Klavye ile uyum sağlamaktadır. Apple bu tür cihazların kendine has işletim sistemleri ile birlikte daha hızlı ve daha ekonomik olması müşterileri daha fazla heyecanlandırmaktadır.

Harici klavyeyi nasıl bağlarız kullanımda verimli olur mu?

Harici klavye iPad ile kolayca eşleştirme yapılabilir. Klavyenin düğmesine basıp ve ayarlar kısmından klavye adı seçildikten sonra klavye ve iPad bağlanmış olur. Klavyeyi bağlama işlemi ardından yazı işlerine devam edilebilir. iPad ile bluetooth klavyenin birbirine sağladıkları güçlü sinyaller ile oldukça verimli bir klavye performansı sunmaktadır. Bluetooth klavyenin bu dinamik yapısı iPad cihazına oldukça işlevli bir görünüm kazandırmaktadır. Ev ortamında, işte kısaca her yerde iş görülebilecek bir cihazdır.

Tamamen işleri kolaylaştırmak adına üretilmiş bu cihaz insanların yazı ihtiyaçlarını, mail görüşmelerini ertelemelerini engellemektedir. Böylece daha fazla çözüm yolu olan ve bunları sağlayan bluetooth klavye ile daha verimli dakikalar sahibi olunabilir. Bu nedenle dinamik ve işlevli bir görüntü kazanır.

Son Konular

 

Forum Sayfasına yönlendirileceksiniz