iPhone ve iPad Wi-fi (kablosuz) bağlantı sorunu (Çözüm)

0
8475

Apple tarafından geliştirilen iOS işletim sistemine sahip iPhone ve iPad modellerinde kullanıcılar birtakım sorunlar yaşamakta ve en çok yaşanan problemlerin başında wi-fi ağına bağlanama, kablosuz bağlantı erişiminin olmaması geliyor. “iPhone’umla kablosuz ağa bağlanamıyorum, wi-fi bağlantı hatası alıyorum, çözümü nedir?” diyorsanız aşağıdaki adımları takip edin ve uygulayın.
iphone-ipad-baglanti-sorunu-wifi

1- Wi-fi sinyali düşük olduğundan kablosuz ağa bağlanma sorunu yaşıyor olabilirsiniz. Bunun yanında QOS yapılandırmasıyla bağlantı hızınız düşürülmüş olabilir.

2- Wi-fi (Kablosuz Ağ) bağlantınızın açık veya kapalılığını kontrol edin. Eğer Ayarlar > Wi-fi adımlarını izleyin ve resimdeki gibi ağ adının sağ kısmında mavi onay işareti olduğundan emin olun.
iphone-ipad-baglanti-sorunu-wifi2

3- Wi-fi ağ yöneticisi bağlanma şifresini değiştirmiş olabilir. Eğer şifre değiştirilmişse yeni şifreyi girin ve tekrar bağlanmayı deneyin.

4- Modemin düzgün çalıştığından ve başka cihazlarda internet bağlantısının olup olmadığından emin olun.

5- Yapılan güncelleştirme, ayarlamalar doğrultusunda Wi-fi ağ bağlantı hatası alıyor olabilirsiniz. Cihazınızı yeniden başlatın.

6- Modemi yeniden başlatmayı deneyin. Kablolarının takılı olup olmadığını kontrol edin.

7- Ayfon Wi-fay ağına bağlantı sorunu yaşamanızda DNS, VPN, Apn ayarlarının etkisi olabilir. IP çakışması sonucuda bağlantınız kesintiye uğramış olabilir. Eğer yukarıdaki adımlar bir çözüm olmadıysa Ayarlar > Genel > Sıfırla‘ya gidin. Ağ Ayarlarını Sıfırla‘ya basın.

iPhone ve iPad kablosuz ağ bağlantısı sorunu ile yardım almak için yorum ya da soru-cevap (buradan) panelini kullanabilirsiniz.