iOS 10.0.3 güncellemesi yayımlandı (iPhone 7 ve 7 Plus)

0
507

Apple, iOS 10 sürüm yükseltmesinde bazı kullanıcıların yaşadığı problemi çözmek amacıyla 10.0.1 güncellemesini getirmişti. Sorunun devam etmesi sebebiyle ise bir sonraki iyileştirme olan 10.0.2’yi kullanıcılara sundu.

Ancak sorunların devam ediyor olması bir sonraki güncelleme paketi 10.0.3’nin yayımlanmasına yol açtı. iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modellerini kapsayan mini güncelleme paketinde odaklanılan mesele geçici hücresel veri bağlantı kopması hatasının iyileştirilmesi.

Versiyon numarasından da anlaşılacağı üzere küçük bir güncelleme olan yeni sürüm beraberinde yeni bir özellik veya teknoloji getirmiyor. Fakat iPhone 7’de internet bağlantı sorunu yaşayan kullanıcılar yazılım güncellemesini cihazlarına yükleyebilirler.

mobilgim-ios-10-0-3

iOS güncellemesi nasıl yapılır? (Kısaca)

iPhone 7 ve 7 Plus model cihaza sahip kullanıcıları ilgilendiren güncellemenin yüklenmesi için;

  • Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme kısmına gidilmesi ve ilgili pencereden İndir butonunun kullanılması yeterli olacaktır.

Paket detayları: 

  • Bağlantı problemlerinin gerilmesi
  • Güncelleme boyutu: 75.4MB

Tavsiye: Mobil veri kullanım tasarrrufu için Wi-fi bağlantısı üzerinden yükleme yapabilirsiniz.

iOS büyük güncelleme ne zaman gelecek? 

iOS’un kasım ayında kullanıcılara 10.1 sürümü ile bazı yenilikler sunması bekleniyor. Paket içerisinde gece modu ile ilgili özellikler ve iyileştirilmelerin bulunacağı düşünülüyor.