Instagram’da bilgisayardan nasıl fotoğraf paylaşılır?

0
75

Instagram, hem bilgisayar hem de mobil cihazlardan yönetilebilen uygulamadır. Yayın akışından gönderileri takip etme, kullanıcı profillerini görüntüleme gibi bilgisayar ve telefon ortak özellikler taşırken, bilgisayardan Instagram’a giriş yaptığımızda bizi pek çok engel bekliyor. Bu engellerden biri de bilgisayardan Instagram’da fotoğraf paylaşma sorunu. Instagram’ın resmi sitesinden giriş yapmaya çalıştığımızda Instagram’a fotoğraf atma özelliği bulunmuyor. Neyse ki Instagram’a pc’den resim yüklemek için kullanabileceğimiz bazı programlar mevcut.

Instagram’a bilgisayardan fotoğraf nasıl yüklenir?

Hesap bilgilerinizi girerek Instagram uygulamasında PC üzerinden fotoğraf paylaşımı yapmanız mümkün. Bunun için Gramblr veya Emülatör programlarını tercih edebilirsiniz.

Gramblr nedir?

Yalnızca temelinde Instagram’ı barındıran, bilgisayardan fotoğraf ve video paylaşımı yapmanızı sağlayan programdır. Gramblr sade ve anlaşılır arayüze sahiptir. Türkçe dil desteği barındırdığından öğrenmesi ve kullanımı kolaydır.

Gramblr indirmek için tıklayın.

Gramblr ile neler yapabilirim?
– Fotoğraf ve video paylaşın.
– Fotoğrafları düzenleyin & filtre ekleyin.
– İçeriklerinize beğeni alın.

Emülatör nedir?

Emülatör bilgisayar ortamında uygulama ve oyunları çalıştırabileceğiniz programlardır. Instagram’a fotoğraf yüklemek için KOPlayer isimli emülatörden yararlanabilirsiniz. Ancak telefon gibi çalışması sebebiyle Instagram’a bilgisayarda foto kaydetme işleminde galeri kullanılacaktır. Programı ilk kurmanızla birlikte galeri boş olacağından, emülatör içerisine Google Drive vb. platformlardan resim aktarmanız gerekebilir.

Konu ile ilgili sorular

S- Instagram’a resim atmak için başka hangi programları kullanabilirim?
C- KOPlayer dışında BlueStack, Andy, Genymotion gibi programlar tercih edilebilir.

S- Gramblr uygulaması güvenli değil mi?
C- Kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi teslim ettiğiniz her program güvensizlik teşkil eder.

S- Instagram’a PC’den fotoğraf atma sorunu yaşıyorum
C- Tavsiye edilen programların düzgün çalıştığından emin olun. Eğer sorun yaşamaya devam ediyorsanız yorum bölümünde belirtmenizi rica ederiz.

 

Tıklayınız

 

İnstagram hakkında diğer makaleler için buraya tıklayınız.