Instagram’a Yeni Güncelleme İle Gelen IGTV Uygulaması Nedir?

0
61

Instagram , insanların bir saat süren dikey videoları izleyebileceği ayrı bir mobil uygulama olan IGTV’yi başlattı. Yeni uygulama, geleneksel yayınların ve hikayelerin yanı sıra geleneksel Instagram aleminin yeni bir parçası olacaktır.

İGTV Nedir? Neden Kullanılmalı

IGTV, favori Instagram kullanıcılarının uzun ve dikey çekim video paylaşmaları için yeni bir uygulamadır. İster yemek yapımı ister bir vine olsun, bütün içerik oluşturucuları artık videolarını bir saat kadar sürdürebilir. IGTV, orijinal Instagram uygulamasının içinde bulunan bir düğmeyle birlikte kendi bağımsız platformuna sahiptir. İçerisinde birçok instagram kanalı ve kullanıcıları barındırması YouTube ‘u anımsatıyor. Ünlülerin orijinal içeriklerine dikkat çekmenin yanı sıra, kullanıcılar kendi videolarını yükleyebilir olması en sevilen özelliklerindendir.

Yepyeni bir kitleye ulaşma şansı vermenin yanı sıra, IGTV, size gerçekten değer katan bazı özellikler sunuyor. En belirgin olan her videonun uzunluğu. Esneklik ve daha az sınırlama istemeyen hiçbir kullanıcı düşünemeyiz. Instagram, videoların dikey olmasının nedeninin videoların mobil cihaz kullanılarak kaydedilmesidir.

Instagram Neden Böyle Bir Uygulamayı Gerek Gördü?

Facebook’un geleneksel TV programlarına son vermesi için geniş kapsamlı girişiminin bir parçası olmuştur ve olmaya devam etmektedir. İnstagram kendisi için orijinal şovlara önemli miktarda para harcadı ancak programlamanın birçoğunun Instagram’ı kullanan gençlerin ilgisini çekmediğini fark etti.

Instagram CEO’su Kevin Systrom, San Francisco’daki lansmanını duyurmak için yaptığı açıklamada, “Gençler artık beş yıl önce izlediklerinden yüzde 40 daha az televizyon izliyorlar. Videonun ilerlemesi ve gelişmesinin zamanı.” diyerek IGTV ihtiyacını net bir şekilde açıklamıştır.

Instagram Uygulamasına Ne Gibi Katkıları Olabilir?

En önemlisi kullanıcıların Instagram’da videoların tadını çıkarmasıdır. Bir fotoğraf uygulaması olarak başlamış olmasına rağmen, hareketli görüntüler platforma atılmıştır. Instagram, onları daha kolay ve daha kolay yapabilmeleri için onları sadık bir uygulamaya koyuyor. Ancak Instagram’ın bir dikey çekim video platformu olma konusunda başarılı olmak için pek çok farklı girişim başlattı. Kullanıcıların birbirlerini daha iyi tanıyıp daha uzun etkileşim içine girebilmeleri sağlanarak instagram uygulamasına rağbeti artırmak için sürekli güncellemeler getiriliyor. Videoların yanına yerleştirilen reklamlar yeni bir gelir kaynağı olacağı için Facebook ve Instagram için daha değerlidir.

 

Tıklayınız

Youtube Studio indir

https://www.mobilgim.com/instagram-igtv-uygulamasi-indir/