Instagram Portre Modu Nasıl Kullanılır?

0
199

Günümüzde Iphone marka telefonların bazı modellerinin kameralarında bulunan bir özellik olan portre modu, oldukça etkileyici fotoğrafların çekilmesine imkan sunuyor. Aynı zamanda Ios 10.1 üzerinde de kullanılabilen portre modunu artık sosyal medyada da kullanmak mümkün olabilecek. Şimdilik yalnızca onaylanmış olan hesaplarda kullanılabilen bu uygulamanın ilerleyen zamanlarda daha da geliştirilerek, yaygın olarak kullanıma sunulacağı düşülüyor.

 Portre Modu Nedir?

Portre modu, fotoğrafı çekilen kişi ya da nesnelerin vurgulanarak ön plana çıkarılmasını sağlayan bir uygulamadır. Fotoğrafı çekilen kişi ya da nesnelere odaklanmayı sağladığı için “focus” olarak da adlandırılan bu uygulamaya göre, fotoğraf çekilirken arkada kalan görüntüler flu bir hale getiriliyor ve bununla beraber ön kısımdaki görüntüye odaklanılarak, bu görüntünün daha keskin bir şekilde öne çıkarılmasına yardımcı olunuyor. Bu sayede başarılı fotoğrafların çekilmesini sağlayan portre uygulaması, yaşadığımız çağın en etkili fotoğraf uygulamalarından biri olarak beğeni kazanıyor.

 Portre Modunun Kullanımı

Ünlü sosyal medya platformu Instagram üzerinde portre modunu kullanmak oldukça basit bir işlemi içeriyor. Bu basit işlem nasıl yapılır? sorusunu soranlar için hikaye bölümünü açmak yeterli. Burada, ekranın alt kısmında yer alan focus sekmesine tıklayınca, uygulama devreye giriyor. Fotoğrafınızı çektikten sonrası da uygulamanın kendisi tarafından hallediliyor. Sosyal medya için henüz yeni bir uygulama olan porte modu veya focus, önümüzdeki günlerde daha da geliştirilerek, güncellenecek. Ancak bu haliyle de mükemmel fotoğraflar çekmek oldukça kolay.

 

Tıklayınız

 

 

İnstagram hakkında diğer makaleler için buraya tıklayınız.