İnstagram İşletme Hesabı Nasıl Olunur?

0
20

Instagram, günümüzde hemen hemen herkesin bir hesabının bulunduğu en çok tercih edilen sosyal ağlardan biridir. Sosyal medyanın hayatın her alanına girmesi ile birlikte insanlar her işi bu alan üzerinden halledebilir hale gelmiştir. Durum böyle olunca kişiler instagram mecrasını sadece eğlence ve vakit geçirme amaçlı kullanmaktan çıkıp alışverişlerini yapabileceği büyük bir sanal alışveriş merkezi olarak kullanmaya başlamıştır. Bu yüzden instagram hesaplarını işletme hesabı ve kişisel hesap olarak ikiye ayırabiliriz. İşletme hesabına geçtiğiniz zaman günlük profil ziyaretçi sayısı, postlarınızın görüntülenme sayısı, postları görüntüleyen hedef kitlenin yaş aralığı ve cinsiyeti, sayfanızda bulunan takipçilerin şehirlere dağılım oranı, hedef kitlenin profilinizi hangi sıklıkla ziyaret ettiği gibi bir çok özellik mevcuttur. Bu istatistik veriler sayesinde işletmeler hesaplarında ki ilerlemeyi verisel olarak görebilir. Peki işletme hesabına nasıl geçilir ?

 İşletme Hesabına Nasıl Geçilir?

İlk olarak hesabınızı kişisel hesap olarak açtıysanız ayarlar kısmında işletme hesabına geç butonu bulunmaktadır. Buraya tıklandığı taktirde işletme hesabına geçebilir ve istenen özelleştirme özellikleri işaretlenerek devam edebilir. İşletme hesabının avantajlarına değinilecek olursa tek tıkla iletişim butonları sayesinde telefon numarası, e-mail adresi ve navigasyon üzerinden işletme adresi eklenebilir. Bu sayede müşteri, alıcı ile daha hızlı iletişim kurabilir ve pratik bir şekilde alışverişini gerçekleştirir. Bir başka önemli özellik ise gönderileri ve hikayeleri öne çıkarabilmektir. Bu sayede işletmenin belirlediği kitle paylaşımları sponsorlu olarak görür ve dikkat çekebildiği taktirde takipçi sayısında otomatik bir artış gözlenir.

 İşletme Hesabının Faydaları

Takipçiyi yakından tanıma ve analiz etme fırsatı sunan işletme hesabı, bir nevi takipçinin ne istediğinin daha kolay anlaşılmasına, işletmeden beklenenin daha çabuk sunulmasına imkan tanır. Yine postları öne çıkarma özelliği gibi hesabın tanıtımını yap özelliği sayesinde hedef kitlenin karşısına her an her yerde çıkılabilir. Avantajları arasında saydığımız bu özellikler aslında işletmenin reklamı olarak genel başlık altında toplanabilir. İnstagram kullanıcı sayısı bakımından oldukça fazla kişiye sahip olması ile müşteri potansiyeli olan kişilerin toplandığı bir mecra olarak görülür. Burada yapılan her bir paylaşım binlerce kişiye ulaşır. Aslında uygun fiyata etkili reklam yapmanın yolu buradan geçiyor.

 

Tıklayınız

Oreo Güncellemesi Gelecek Telefonlar nedir?

Netflix Nedir?