Instagram hesabınız nasıl silinir?

0
3977

Son yıllarda oldukça popüler hale gelen uygulama olan İnstagram kullanıcılarının bazılarının bu programı silmek istediğini ancak bir türlü silme işlemini yapamadıklarını biliyoruz. Sizlere bu konuda detaylı bilgi verecek olursak İnstagram hesabınızı kalıcı olarak nasıl sileceksiniz bu konuda bilgi verelim.

PC üzerinden ve akıllı telefonlarınız üzerinden kolay bir şekilde sileceğiniz İnstagram için izlemeniz gereken adımları sizlere açıklamak istiyoruz.

İnstagram hesabımı nasıl sileceğim?

Bunun için yapmanız gereken kullanıcı adınızı ve şifrenizi kullanarak İnstagram’a giriş yapmak ilk iş olacaktır. Giriş yaptıktan sonra İnstagram’ın size olarak sunduğu hesabım sayfasına giriş yapacaksınız. Bunda sonra hesabım menüsü içerisinde bulunan hesaplar kısmına girdikten sonra karşınıza iki farklı seçenek sunacak olan İnstagram’da isterseniz hesabınızı kapatacak, isterseniz de İnstagram hesabınızı geçici bir süre dondurma fırsatını yakalamış olacaksınız.

Ancak hesabınızı kalıcı olarak silmek istediğiniz zaman yapacağınız bu işlemden sonra hesabınız üzerinde bulunan bütün fotoğraflar kalıcı olarak silinecek ve artık bir daha geri açtığınızda bu bilgilerin hiçbirisine ulaşma fırsatını bulamayacaksınız. Bu yüzden Instagram hesabınızı silmek istediğinize kesin karar verdikten sonra bu işlemi yaparsanız daha sağlıklı olacaktır.

Geçici olarak kapatmak istediğiniz Instagram hesabınıza ise “ Dondurma “ işlemi uygulayarak tekrar geri geldiğiniz zaman bütün bilgilerin ve fotoğraflarınızın durduğunu belirtmek istiyorum. Bu son derece önemli bir konu olduğunu için buna dikkat etmeniz oldukça önemli bir detay olacaktır.

İnstagram üzerinde bugüne kadar yaptığınız paylaşımların ve beğenilerinizi kalıcı olarak silinmesini istiyorsanız “ Kalıcı Sil “ seçeneğine tıklamanız ve sizden istenen bilgi formunu doldurmanız yeterli olacaktır. Bu yüzden kalıcı olarak silmeden önce iyi karar vermeniz gerekmektedir.  Aksi durumda İnstagram hesabınıza erişimi bir daha sağlama fırsatını bulunmayacaktır.

Kalıcı olarak silmek için bu linkten devam edin. 

İnstagram hesabını neden silmek istiyorsunuz? İnstagram yerine hangi uygulamayı kullanmayı düşünüyorsunuz?

 

Tıklayınız

 

İnstagram hakkında diğer makaleler için buraya tıklayınız.