Instagram Hashtag ve Emoji kılavuzu

0
1016

Bu yazımızda Instagram kullanıcıları için iki önemli kavram olan Hashtag ve Emoji kullanımı hakkında bilgi verecek, bunları nasıl kullanacağınız konusunda yardımcı olmaya çalışacağız.

Instagram Hastag’leri

Hashtag‘ları neden kullanmanız gerektiğini, bunların nasıl kullanılacağını ve hangilerinin sosyal medya hedeflerinizi ele geçirmek için kullanacağını öğrenin.

Instagram hashtag nedir?

Bir Instagram hashtag, bir zamanlar pound sembolü (#) olarak anılan harfler, sayılar ve / veya emojiden oluşan bir kelime veya deyimdir. Instagram hashtags içeriği kategorize eder. Bir karma etiketi tıklayıp ve onunla etiketlenmiş yayınlara göz atabilirsiniz.

Neden Instagram hashtags kullanmalısınız?

Hashtags, Instagram kullanıcılarının içeriği ve hesapları takip etmelerini sağlar. En iyi, Doğru hash etiketi veya hashtag’ların kombinasyonu, sizi geniş ve hedef kitlelere açık hale getirecektir. Kendinizi Instagram’da daha keşfedilebilir yaparak, yeni takipçileri çekmek, daha fazla beğenmek ve katılımı artırmak için daha iyi bir şansınız olur.

Instagram gönderisine hashtag ekleme

İleti dizinlerine başlıklar veya yorumlar olarak eklenebilir. Instagram hesabınızın herkese açık olduğunu varsayarsak, bir hash etiketi gönderinizi, ilgili hashtag sayfasında keşfedilebilir yapacaktır. Bir yazıyı, başlıkta bir karma etiketle etiketlemek için:

  • Fotoğraf veya video çekin veya yükleyin
  • Bir filtre ekleyip eklemeyeceğinizi seçin ardından altyazı alanına # yazıp ardından metin veya emoji yazın
  • Ekranın üst kısmındaki Tamam’a dokunun
  • PAYLAŞIM’ı seçin

Zaten yüklediğiniz bir postaya hashtag eklemek isterseniz, ekranınızın sağ üst köşesindeki üç noktaya dokunun ve Düzenle’yi seçin. Ayrıca, fotoğrafın altındaki konuşma balonuna dokunarak ve hashtag’ları bir açıklama olarak yazarak, hashtag’ları yayın sonrası ekleyebilirsiniz.

Belirtildiği gibi hashtaglarda sayılara ve emojilere izin verilir ancak boşluklar ve & veya $ gibi özel karakterler çalışmaz.

Tek bir yayında en fazla 30 hashtag kullanabilirsiniz.

Instagram’da Emoji Kullanımı

Eğer siz de Instagram’da birbirinden farklı ve güzel Emojler kullanmak istiyorsanız yapmanız gereken ilk şey, uygun bir emoji uygulaması indirmektir

Daha sonra indirdiğiniz uygulamayı kurun. Uygulamanın cihazınızdaki yeni bir dilmiş gibi yüklendiğini göreceksiniz.

Bu andan itibaren Instagram’da klavyeniz üzerinden yeni emojilere ulaşabilir ve onları da isterseniz hashtaglarınız içerisinde de kullanabilirsiniz.

Emojiler gerçekten de ayrı bir dil kadar gelişmiş hale geldiler. Burada güzel olan ey emojilerin adeta sosyalleşmede herkes için farklı bir dil bile konuşsanız ortak bir dil olarak anlaşabilmenize imkân vermesidir.

 

Tıklayınız

 

İnstagram hakkında diğer makaleler için buraya tıklayınız.