İnstagram #hashtag Nasıl Kullanılır?

0
33

Instagram günümüzde en çok kullanılan sosyal medya araçlarından birisidir. Kalıcı ve anlık fotoğraf paylaşmaya imkan tanıyan bu sitede popülarite kazanmak için bazı konulara dikkat etmek gerekmektedir. Bunların başında yapılan paylaşımlar için belirlenen açıklamalar ve kullanılabilecek diğer özellikler gelir. Örneğin hashtag kullanımı fotoğraflarınızı ya da videolarınızı paylaşırken mutlaka dikkat etmeniz gereken özelliklerdendir. Bu özellik sayesinde sizinle aynı konuda fotoğraf ya da video paylaşan kullanıcılar ile sizin paylaşımlarınız ortak bir çatı altında toplanacaktır. Belirlediğiniz konu etiketi üzerine tıklayan kullanıcılar orada sizin de paylaşımlarınızı görecektir ve bu sizin paylaşımınızın daha çok beğeni almasını aynı zamanda da hesabınızın daha çok takipçi kazanmasını sağlayan faktörlerden birisi olacaktır.

Ayrıca son dönemde gelen bir güncelleme ile bu etiketlerin takip edilmesi mümkün hale gelmiştir. Yani Instagram üzerinde bulunan arama motoruna ilgili etiketi yazarak arama yapabilmekte ve bu etiketi takip edebilmektedir. Bu özellik sayesinde belirli ilgi alanlarına sahip sosyal medya kullanıcıları bu alanlara dönük olarak yapılan paylaşımları akışlarında ya da hikayelerinde görebilmektedir. Bu aynı zamanda sizin de yapacağınız paylaşımlarda etiket takibi özelliğini dikkate almanız gerektiği anlamına gelmektedir. Bir fotoğrafı paylaşırken açıklama kısmında başına “#” işareti koyarak yazacağınız etiketler sizin paylaşımınızın çok daha ön plana çıkmasını sağlayabilir. Bu yüzden de etiket belirlemek Instagram’ı kullanırken artık en çok dikkat edilmesi gereken başlıklardan birisini oluşturmaya başlamıştır.

 

Etiketi nasıl belirlerim diye düşünmeye ise hiç gerek yok. Öncelikle sizinle benzer bir paylaşımı yapan ve popüler hesaplara ve paylaşımlara sahip kullanıcıların belirlediği bir etikete bakın. Bu etiketin altında ne kadar çok paylaşım yapıldıysa ve o etiket ne kadar çok takipçi kazanabildiyse o kadar doğru belirlenmiş demektir. Sizin de bu yöntem ile belirleyeceğiniz etiketler paylaşımlarınızın tüm dünyada milyonlarca insana hitap etmesini sağlayabilir ve bu sayede herhangi bir ekstra hizmet almadan yüksek düzeylerde takipçi sayısına sahip olmanızın önü açılabilir. Instagram üzerinde fenomen hesap olarak görülen pek çok hesap yürüttükleri doğru etiketi belirleme politikaları ile bunu başarmaktadır. Siz de bu hesaplardan birisi olabilirsiniz.

Tıklayınız

Instagram Hashtag ve Emoji kılavuzu

İnstagram Tanitim Nasil Yapilir? Reklam Nasil Verilir?