Instagram Direct Uygulaması İndir

0
88

Dünyanın en popüler sosyal medya araçlarından birisi olan Instagram bugün halen kimi açılardan bütün özellikleri ile bilinmiyor. Instagram’ın ‘ın direkt uygulaması hakkında merak edilen tüm kriterleri derledik.

Instagram Direct Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Instagram Direct uygulaması ile bir veya birden çok kullanıcı ile mesajlaşma yapabilir aynı zamanda akış ya da hikayelerde gördüğünüz ilginizi çeken şeyleri bu kullanıcılar ile mesaj olarak paylaşabilirsiniz. Bu hizmet sayesinde daha önce çektiğiniz ya da galerinizden yüklediğiniz fotoğraf ve videolar, akışta gezinirken gördüğünüz gönderiler, Instagram profilleri, metin, konu etiketleri ve konum vb. pek çok şey instagram mesaj olarak gönderilebilmektedir. Instagram Direct üzerinden size gelen mesajları ya da gönderdiğiniz mesajları görmek için uygulamanın ana sayfasında sağ üst köşedeki simgeye tıklamanız yeterli olacaktır. Instagram üzerinden gelecek mesajları yönetmek mümkündür.

Örneğin takip etmediğiniz bir hesaptan gelen mesaj Instagram Direct sekmesinde istek olarak gözükecek ve bu mesajı onaylayıp onaylamamak sizin elinizde olacaktır. Takip etmediğiniz hesaplardan gelen mesajların tümünü gerçi çevirmek de mümkündür. Instagram üzerinden bazı hesaplara bire bir direk mesaj atabileceğiniz gibi bir grup konuşması oluşturarak pek çok hesap ile aynı anda konuşma şansı da yakalayabilirsiniz.

Özellikle arkadaş grupları tarafından eğlence amacı ile çok tercih edilen bu yöntem de Instagram Direct ile hızlıca hayata geçirilebilir. Göndermek istediğiniz bir mesajı aynı anda göndermek için 2 ya da daha fazla kişiyi işaretlemeniz ve göndermeniz gerekmektedir. Bunun ardından otomatik olarak bir grup konuşması oluşturmuş olursunuz. Bu grup konuşmasına bundan sonra bir isim vermeniz ve o gruptaki insanlara özel paylaşımlar yapılabilmesi mümkündür. Instagram Direct’te gizlilik meselesi de büyük önem taşımaktadır.

Özel olarak gönderdiğiniz mesajların bütün Instagram camiası için gözle görülür hale gelmesini istemezsiniz. Zaten Instagram mesajlarınızın akışta, hikayelerde, profillinizde ya da uygulamanın herhangi bir yerinde görülmesi mümkün değildir. Bu yol ile gönderdiğiniz bütün mesajlar ve paylaşımlar tamamen o konuşmada yer alan kişilere özeldir. Ancak çok beğendiğiniz bir gönderi size mesaj yolu ile geldiyse bunu beğendiğinizde haberlerde görünme ihtimali doğacaktır.

Tıklayınız
Stick Fight: Shadow Warrior indir
Google Ödüllü Anketler İndir