Instagram Biyografisindeki Diğer Kişilerin Profillerine Bağlantı Nasıl Verilir?

0
27

Sosyal medya, son yıllarda hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline geldi. Pek çok sosyal medya sitesi ortaya çıksa da Instagram gibi kurumsallaşmış siteler pazardaki payı kolay kolay kimseye bırakmayacak gibi görünüyor. Anlık ve uzun vadeli fotoğraf ve video paylaşımı platformu olan Instagram’da profiller büyük önem taşımaktadır. Profile eklenebilecek bilgiler ve profilin nasıl düzenlenebileceğine dair bir bilgilendirme bütün sosyal medya kullanıcıları için gereklidir. Zira profil, iyi bir hesap için vazgeçilmez derecede önem taşımaktadır.

Profilinizde düzenleme yapmak için öncelikle Instagram üzerinden profilinize girmelisiniz. Burada “profili düzenle” seçeneği gözünüze çarpacaktır. Bu seçeneğe girdiğinizde karşınıza bir ayarlar menüsü çıkacaktır. Bu menü üzerinden profilinize dair pek çok değişikliği gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca buradan hesabınızda reklamını yapmak üzere internet sitesi ekleme yapmanız ve bunun profilinizde yayınlamanız mümkündür. Buraya pek çok sosyal medya fenomeni kendi web sitelerini ya da diğer sosyal medya platformlarındaki hesaplarının link verme işlemini gerçekleştirmektedir. Bu bağlantı verme işlemi bir hesabın, profiline girildiğinde çok daha kurumsal ve popüler bir görüntü kazanmasına yol açmaktadır.

Ayrıca bu işlem dışında profilinizi düzenlerken kullanıcı adınızı tekrar belirleyebilirsiniz. Akılda kalan bir kullanıcı adı her zaman sizin hesabınız için en iyisi olacaktır. Kullanıcı adının yanı sıra biyografi de büyük önem taşımaktadır. Fazla uzun olmayan ve insanlara itici gelmeyen bir biyografi takipçi kazanabilmek için çok önemlidir. Ayrıca son dönemde gelen güncellemeler ile birlikte biyografiye metin dışında farklı şeyler de ekleyebilmek mümkün hale gelmiştir. Örneğin profilinizde yer alan biyografiye bir hashtag ekleyerek ziyaretçilerinizi ve takipçilerinizi o etiket altında yapılan paylaşımlara yönlendirebilirsiniz. Bu ilgi alanlarınızı biyografinizde belirlerken büyük bir avantaj sağlamaktadır.

Bunun yanında profil etiketi eklemek de biyografinizi bir hayli zenginleştirecektir. Yan hesabınızın ya da ilgi alanınıza dönük paylaşımlar yaptığınız bir başka hesabın ya da bir tanıdığınızın profilini biyografinizde belirterek sizi ziyaret eden onlarca kişiyi bu profile yönlendirebilirsiniz. Bütün bu işlemler sayesinde profiliniz çok daha zengin hala gelecek ve dışarıdan bakıldığında sağladığı intiba ile takipçi sayınızın önemli ölçüde yükselmesine yardımcı olacaktır.

 

Forum Sayfasına yönlendirileceksiniz

 

Son Konular