İlk Aşamada Kaç Adet Galaxy S8 Üretilecek?

0
728

2016 yılında yaşanılan Note 7 hüsranından sonra, Samsung her adımını çok daha dikkatli atıyor. Özellikle de bu yıl Samsung’un yaşadığı kayıpları kapatması plânlanan Galaxy S8 serisi, her anlamda ince düşünülerek üretim aşamasında ilerliyor. Hâl böyle olunca, ilk aşamada kaç adet üretim yapılacağı dahi gündeme gelmiş durumda.

Normal koşullarda, geçmiş verilere baktığımız zaman Samsung’un ilk aşamada pek fazla limit odaklı hareket etmediğini görüyoruz. Nitekim Note 7 döneminde de hedefler 50 milyonun üzerinde iken, yaşanan talihsiz olaylar nedeniyle bütün plânlar değişmişti. Samsung, bu sefer daha temkinli hareket ederek Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus için ayrı ayrı ilk üretim hedefi koymuş durumda.

İlk Aşamada Kaç Adet Üretim Yapılacak?

Güncel iddialara göre, ilk aşamada 10 milyon adet Galaxy S8, 7 milyon adet ise Galaxy S8 Plus üretimi söz konusu olacak. Toplamda 17 milyon S8 ile piyasaya girecek olan Samsung, satış verileri ve diğer analiz sonuçlarına göre bu üretim bandını arttıracak. Tabii bu rakamlar, Dünya genelinde aktif olan ve şimdiden milyonlarca kullanıcı tarafından merakla beklenen bir marka için pekte uygun değil gibi görünmekte.

Galaxy S7 serisinde toplamda 48 milyon oranında bir satış başarısına ulaşan Samsung’un, Note 7 sonrasında bu denli temkinli hareket etmesi, mobil dünyada kısa süre içerisinde yakı bulmuş durumda. Bir çok önemli analizci ise, bu durumun sadece ilk üretim odağındaki bir strateji olduğunu, sürece göre hızlı bir artışın olacağını belirtmekte.

Samsung’un şu durumda hedefinin ise toplamda 55 milyon oranında bir Galaxy S8 serisi satışı yapmak olduğu gelen bilgiler arasında. Bu gerçekleşirse, Samsung, Galaxy S serisindeki en büyük satış rakamlarına ulaşmış, Note 7 hezeyanını da tamamen kapatmış olacak.