Huawei P10, P10 Plus Özellikleri ve fiyatı

0
1324

En büyük Çin markalarından biri olan Huawei, P10 ismini verdiği yeni modeliyle gündemde yerini almaya başladı. Huawei P10 ve Huawei P10 Plus isimlerinin verildiği bu 2 yeni modelin kullanıcılarla ne zaman buluşacağı konusunda sizleri bilgilendirmeye çalışacağız.

2017 yılında birçok yeni teknoloji kullanıcıları bekliyor. Özellikle de bu yıl Samsung ve Apple markalarının büyük kapışmasını göreceğiz. Samsung, Galaxy Note 7 modelinde verdiği fireyi toparlayabilmek için uğraşırken Apple, iPhone 7 modelinde getiremediği tasarımsal yeniliklerden kaybettiği Pazar payını tekrar kapmaya çalışacak. Tüm bu gelişmeler olurken piyasada tahminlerden daha hızlı bir ivmeyle yayılan Çin markaları orta ve alt segment kategorilerde baya ilerleme kat etti.

Tüm bu gelişmeler olurken Huawei, sonradan ve gizlice gelen bir marka haline geldi. Huawei, akıllı telefonlarında kullandığı materyallerin yanı sıra yetkili servis konusunda da yenilikçi adımlar atmayı başardı. Aldığınız telefonda bir sorun oluşması halinde servis yetkilisi bulunduğunuz adresten arızalı telefonunuzu alıp üst servise kargoluyor. Üst serviste tamir sürecinden sonra telefon size direk kargolanıyor. Tüm bu sürecin çok uzun sürdüğünü düşünmeyin, bu durum 3 gün içerisinde sonuçlanıyor.

Huawei P10 ve Huawei P10 Plus Modellerinin Çıkış Tarihi

26 Şubat 2017 Mobile Word Congress de tanıtılması beklenen cihaz için yetkili bir ağızdan açıklama geldi. Huawei P9 ve P9 Plus modelleriyle birçok müşteri kitlesini tarafına çekmeyi başarmıştı. Bu başarıyı yeni modellerine de aktarmak isteyen dev marka, Huawei P10 ve Huawei P10 Plus modellerinin Mart veya Nisan ayında raflarda yerini alacağını duyurdu. Bu duyurunun şirket CEO’su Yu Chengdon tarafından yapıldığından, doğruluk payının yüksek derecede olduğunu hatırlatıyoruz.

Huawei P10 ve P10 Plus modellerinde kendi üretimi olan Kirin 960 işlemciyi  ya da Kirin 955 işlemciyi kullanacak. Çıtayı bir üst seviyeye çıkararak 6 GB RAM ile gelmesi beklenen cihazda muhtemelen 32 GB ve 64 GB lık hafıza alanları kullanılacak.

Leıca‘nın lensini kullanan Huawei P10 12 MP çift arka kamera Dual Piksel olması beklenen cihazın ön kamerası muhtemelen 8 Megapiksel boyutunda olacak. 5.5 inç ekran boyutuyla gelmesi beklenen cihazda 2560×1440 piksel çözünürlü sahip QuadHD görüntü  teknolojisi kullanacak.

Android 7 Nougat sürümü ile gelecek olan cihaz önümüzdeki dönemlerde Android işletim sisteminin güncellemelerini alabilecek.

Fiyat bakımından henüz bir açıklamada bulunmayan yetkililer daha kesin bilgileri 26 Şubat ayında yapılacak olan Mobil Dünya Kongresine bırakmış durumda.

Huawei P10 ve P10 Plus hakkında ne düşünüyorsunuz? Satın almak istermiydiniz? Huawei’nin son zamanlar da piyasa da güzel adımlar atmasını nasıl karşılıyorsunuz?  yorum bölümünden görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.