HTC Desire Eye tanıtıldı

0
410

HTC Desire Eye özellikleri

HTC Double Exposure etkinliğinde HTC Desire Eye tanıtıldı. 5.2 İnçlik dev ekranıyla karşımıza çıkan akıllı telefonun 1080 x 1920 çözünürlüğü bulunuyor. 424 PPi ekranı barındıran cihazın, IPS 7 su geçirmezlik, Çift Renkli Led flaş gibi özellikleri bulunuyor. İlk izlenimlerimize göre üst düzey bir telefon olan Desire Eye kamera kullanmaktan haz alan kullanıcıları sevindirdi. Amiral Gemisi (phablet) olarak görünmesine karşın Desire sınıfında olması kendisini telefon kılıyor.

htc-desire-eye-3

Hem arkasında hem de ön kamerasında 13 Kamera bulunduran cihaz ile en güzel selfie (Özçekim) fotoğrafları çekmeniz mümkün. Tek parça gövdesiyle zarif bir görünüme sahip olan akıllı modelde Boom Speaker hoparlör sistemi bulunuyor. Bu da dinleyeceğiniz müzikte ses kalitesinin daha iyi olacağına işaret.

Sosyal medya sitelerinde takılmaktan keyif alan ve sık sık fotoğraflarını paylaşan kullanıcıları hedef alan HTC firması, HTC Desire Eye ile istediğini elde edecek gibi görünüyor. Oldukça hoş bir tasarımı olan cihazda bir de Eye Experience (Eye Deneyimi) paketi bulunuyor. Bu sayede telefonu hareketsiz biçimde tuttuğunuzda özçekim yapabilecek konuma geliyor. Bunun yanında sesli komutlar ile video ve fotoğraf çekebilmeniz mümkün.

htc-desire-eye-kamera

Akıllı cihazın getirdiği yepyeni bir teknoloji daha bulunuyor. Arka ve ön kamerayı anda kullanabiliyorsunuz. Hem önden hem de arkadan yaptığınız resim çekiminde iki fotoğrafı tek bir karede birleştirebiliyorunuz. Bu da fotoğrafı çeken ancak görselde çıkamayan kullanıcıları tatmin edecek gibi görünüyor. Aynı anda çektiğiniz iki fotoğrafın selfie kamerasında çıkan görüntüyü kesip biçerek arka kamerayla çekilen resimdeki uygun yere yapıştırabiliyorsunuz.

Desire Eye modelinde en çok kameraya odaklanan firmanın size bir sürprizi daha var. Yeni yüz tanıma teknolojisi sayesinde yaptığınız görüntülü konuşmalarda çektiğiniz görüntü sabit kalıyor. Size odaklanan kameranızı oynatsanız bile size göre yeniden konumlandırma yapılıyor. Bu özellik aynı anda dört farklı yüzü kontrol edebiliyor.

HTC’nin bu özelliği gelecek güncelleme ile diğer HTC cihazlarında da kullanabilecek.

HTC Desire Eye ön bakış