Android telefonu daha hızlı şarj etmek için gerekenler

0
398

Çağımızın en büyük teknolojik ürünlerinden biri de şüphesiz ki telefonlar. Hemen herkesin cebine girin bu mini cihazlar ihtiyaçlarımızın çoğunu giderdiğinden, kullanırken dikkatli olmamız ve ona özenle bakmamız gerekiyor. Dikkat etmemiz ve cihazı daha uzun süre kullanabilmek için uymamız gereken kurallardan biri de şarj verimliliğini sağlamak.

Örneğin; Dışarı çıkacağız, vaktimiz kısıtlı, alelacele bir yere gitmemiz gerekiyor. Telefonumuzun şarj yüzdesinin daha fazla olması ne yapmamız gerekiyor? Telefonu hızlı şarj edebilmek için ne yapmalıyız? Aşağıdaki listeye göz atarak bu sorunun çözümünü bulabilirsiniz.

  • Orijinal şarj aleti kullanın. Cihazı bilgisayar veya diğer cihazlardan şarj etmek yerine prizi tercih edin.
  • Tüm bağlantıları devre dışı bırakın. 3G, Wi-fi, Bluetooth bağlantılarını kapatın.
  • Cihazın Senkronizasyon, GPS, NFS gibi özellikleri açıksa devre dışı bırakın.
  • Telefon şarj olurken cihaza dokunmayın. Her ana ekran düğmesinde bastığınızda yanan ekran ışığı bile sizin aleyhinize olacak.
  • Arka planda çalışan uygulamaları kapatın.
  • Tercihe bağlı olmakla beraber cihazınızı uçak moduna almanız hızlı şarj olmayı sağlar.

Bilgi: Android hızlı şarj etmek için program indirmenize, Google Playde cihazınız için hızlı şarj edici aramanıza gerek yoktur. Yukarıdaki basit adımları uygulayarak telefonun pilini hızlı doldurmanız mümkün.

Bunlara ek olarak pili optimize etmek ve daha uzun şarjı giden bir telefona sahip olmak için birtakım uygulamalara başvurabilirsiniz. Dilerseniz sizin için derlediğimiz, Google Play’de en çok indirilen ve beğenilen uygulamalardan birini Android telefonunuz için indirebilirsiniz.

DU Battery Saver & Widgets (İndir , Puan: 4,5)
Battery Doctor(Pil Koruyucu) (İndir , Puan: 4.5)
Battery Save Booster (İndir , Puan 4.5 )
GO Battery Saver &Power Widget (İndir , Puan 4.3)