Hatırlatıcılar Uygulaması İçin Varsayılan Liste Nasıl Değiştirilir?

0
31

IPhone veya iPad’inizde Hatırlatıcılar uygulamasını kullanırsanız, muhtemelen birkaç farklı listeniz vardır. İş, ev, okul veya benzer şeyler için sahip olabilirsiniz. Yani, bir listeye bir hatırlatıcı eklediğinizde ve bunu yapmak için Siri’yi kullandığınızda, örneğin, bu listede hangi hatırlatıcı kullanılıyor? Bunu bilmiyor olabilirsiniz, ancak Hatırlatıcılar uygulamasında varsayılan bir listeniz var. Bu, bunu yapmak için Hatırlatma uygulamasını açmadan bir görev eklerseniz, otomatik olarak varsayılan listenize düşer. Varsayılan listenin istediğinizi olduğundan emin olmak için, aşağıdaki adımları izleyerek kolayca değiştirebilirsiniz.

Varsayılan Hatırlatıcı Listenizi değiştirmek için Ayarlar> Hatırlatıcılar’a gidin ve Varsayılan Liste’ye dokunun. Varsayılan olarak ayarlamak istediğiniz listenin adına dokunun. Bundan sonra, oluşturduğunuz her hatırlatıcı, aksi belirtilmedikçe bu listeye eklenecektir. Hatırlatıcılardaki varsayılan listeyi değiştir. Varsayılan listeyi, önceden ayarlamış olduğunuz bir diğerine ve nasıl yapacağınıza göre değiştirebilirsiniz. Bunu adım adım gerçekleştirmek gerekirse;

1) Ayarlar uygulamasını açın.

2) Hatırlatıcılar’a ilerleyin ve onu seçin.

3) Varsayılan Liste’ye dokunun.

4) Varsayılan olarak istediğiniz listeyi seçin. Seçtiğiniz varsayılan listenin yanında bir onay işareti göreceksiniz.

Varsayılan için yeni bir liste ekle

Varsayılan olarak yeni bir liste oluşturmaya karar verirseniz, Hatırlatıcılar uygulamasında bir tane oluşturarak başlarsınız:

1) Hatırlatıcı uygulamasını açın.

2) Üst kısımdaki Artı işaretine dokunun.

3) Yeni Oluştur kutusunda Listele’ye dokunun.

4) Hesap Seç kutusundan bir hesap seçin.

5) Listenizi adlandırın ve isteğe bağlı olarak bir renk verin.

Şimdi, sadece Ayarlar uygulamanıza geri dönün ve yukarıdaki ilk talimat setini takip edin. Oluşturduğunuz yeni listeyi görmeli ve şimdi varsayılan olarak seçmelisiniz.

 LİSTELER

IPad’de, Hatırlatıcılar mevcut listelerinizi her zaman gösterir. Hatırlatıcıları ilk kez başlattığınızda, varsayılan olarak boş bir liste görürsünüz. Bu listenin adı uygun şekilde yeterlidir. Hatırlatıcılar. Hatırlatıcılarda birden çok, ayrı liste oluşturabilir ve bunlardan herhangi birine bireysel görevler atayabilirsiniz. IPad’de listeleriniz her zaman ekranın sol tarafında görünür. IPhone’da, listelerinizi görüntülemek için liste ikonuna (sol üstteki üç paralel yatay çubuk) dokunun.

IPad’de, listeler arasında geçiş yapmak çok basit: Soldaki liste adına dokunun ve o listenin içeriği hemen sağda görünür. iPhone kullanıcılarının liste değiştirme için birkaç seçeneği vardır. Bunlardan ilki, sol üst taraftaki listeler simgesine ve ardından daha sonra bulunduğunuz listeye dokunun. Ancak, daha hızlı olan çözüm, bir sonraki listeye geçmek için geçerli listeyi yatay olarak kaydırmaktır. Ekranın altındaki sayfalama noktaları, içinden kaç tane listeleme yapabileceğinizi gösterir; En soldaki liste, tamamlandığınız tüm görevleri tamamlandığı şekilde topladığınız Tamamlanmış listenizdir.

GÖREVLER

Artık listelere hakim olduğunuza göre, uygulamanın adlandırılmasında görevler – hatırlatıcılar eklemenin zamanı geldi. Bir görev eklemenin iki yolu vardır: Sağ üstteki artı (+) simgesine dokunabilir veya sanal çizgili kağıt üzerindeki en üstteki boş alana dokunabilirsiniz.

Görevinizde yazmayı bitirdiğinizde, tam olarak ne yapmanız gerektiği tam olarak net değildir. Hatırlatıcılarda olduğu gibi sık sık iki seçeneğiniz vardır: Sanal klavyede Geri tuşuna basabilir veya sağ üstteki Bitti düğmesine dokunabilirsiniz.

ZAMANLAMA Reminders – HATIRLATICILARI –

Hatırlatıcınız için diğer ayrıntıları kaydetmek istiyorsanız – hatırlatıcının tetikleneceği belirli bir zaman veya yer ekleyin, yinelenen bir hatırlatıcı planlayın, başka bir listeye taşıyın veya başka notlar ekleyin (Yeni eklenen girişinize dokunmanız gerekir) Görüntülenen Ayrıntılar ekranından, zamana veya konuma dayalı bir hatırlatıcı programlamak için Bana Hatırlat düğmesine dokunabilirsiniz. Zamana dayalı bir hatırlatıcı ayarlamak için, Bir Gündüz Açık düğmesini kaydırın ve ardından Hatırlatıcınızın çalması gereken tarihi ve saati seçin. Yalnızca, planlanan hatırlatıcı sürelerini ayarladığınız görevler, günlük, haftalık, iki haftada bir, aylık veya yıllık aralıklarla tekrar hatırlatmanın tekrarlanması için tekrar ayarlanabiliyor.

Hatırlatıcınızı bir önceliğe atarsanız, Hatırlatıcılar uygulaması bunu hatırlar, ancak bu bilgilerle hiçbir şey yapmaz – görevlerinizi yeniden sıralayamazsınız ve daha yüksek öncelikli olanlar listenizin en üstüne taşmaz.

Mac Hatırlatıcılarda, Hatırlatıcılar menüsünde, bir Varsayılan Liste ayarlayabilirsiniz. Bu liste, hatırlatıcı oluşturmak için başka bir uygulama veya bildirim kullanıldığında kullanılacaktır. Bunu, Hatırlatıcılar altındaki Ayarlar uygulamasında ıPhone x ve iPad’de de ayarlayabilirsiniz. Çok kullandığınız hatırlatıcılar için bir varsayılan liste kullanmak, uygun olup öğelerinizi düzenli tutmanıza yardımcı olur. Kişisel veya iş görevleri için, yerleşik Hatırlatmalar uygulaması kullanışlı bir araçtır. Ve hatırlayın, uygulamayı Apple Watch’unuzda kullanabilir ve hatta aracınızdan çıktığınızda bile uyarılar için kullanabilirsiniz.

 

Forum Sayfasına yönlendirileceksiniz

 

Son Konular