Hangouts artık bilgisayarlarda!

0
706

Google’ın bünyesi altında bulunan Hangouts uygulamasını Google Chrome ve Windows’ta kullanmak üzere indirebilirsiniz. Bu sayede telefon ve bilgisayar arasında mesajlaşmanın, videolu görüşmenin ve resim göndermenin kolaylığından faydalanabilirsiniz. 11 Ekim 2014 tarihinde yayımlanan Hangouts uygulamasının bu özelliği ile masaüstünde fazladan bir pencereye ihtiyaç duymadan size gelen Hangouts mesajlarına cevap verebilirsiniz.

Google-Hangouts-logo

Hangouts bilgisayarda nasıl çalışır?

Hangouts’u Google Chrome tarayıcısına sahipseniz eklenti olarak indirebilirsiniz. Facebook Messenger sosyal mesajlaşma uygulamasında olduğu gibi, kişiden size mesaj geldiğinde masaüstünüzün köşesinde küçük resim çıkıyor. Böylelikle size mesaj gönderen çevrimiçi kullanıcı ile daha hızlı bir şekilde sohbet etme şansına sahip oluyorsunuz.

Hangouts uygulamasının çalışması, mesajlarınızı gönderebilmek ve görüntülü görüşme sağlamak için Google Chrome Web tarayınızın açık olması gerekmiyor.

google-chrome-hanouts

 

Resimde görüldüğü üzere Google Chrome tarayıcınız bu şekilde bildirim çubuğunda görünüyorsa Hangouts uygulamasında erişim sağlayabilirsiniz.  Hangouts eklentisini bilgisayarınıza (PC) indirmek ve tarayıcınız üzerine kurmak için buraya tıklayın.

Mobil cihazlara Hangouts’u nasıl indirebilirim?

Windowsphone için Hangouts’u buradan, iOS için şuradan ve Android için oradan indirebilirsiniz. (Apk versiyonu bulunmamaktadır.)

Hangouts’un bilgisayarda nasıl kullanıldığını daha detaylı öğrenmek için videoya göz atabilirsiniz.