Hamilelik Döneminde Kullanabilecekleri Uygulamalar

0
1093

Hamilelik sırasında anne adaylarının takip edeceği konuları ya da takvimleri için pek çok uygulama mevcuttur. Bu yazımızda bu uygulamalardan önemli olanlarını inceledik. Aşağıda, doğrudan akıllı telefonunuza indirebileceğiniz uygulamaların bir listesini bulabilirsiniz.

BabyBump Pragnancy Pro

Bebeğin doğumuna kadar geçen gün sayısını geri sayım ile görebilir, haftalık resimler de dâhil bebeğiniz hakkında günlük bilgi bulabilirsiniz. Aynı zamanda uygulama ile hamilelikte belirli zamanlarda yaşadığınız olası yaygın belirtilerin bilgisine de ulaşabilirsiniz.

BabyBump Pregnancy Pro
BabyBump Pregnancy Pro
Developer: Alt12 Apps, Inc.
Price: Free

My Pregnancy & Baby Today

Daha çok bir topluluk oluşturmanıza ve sizinle aynı dönemdeki annelerle konuşabilmenize sorunları paylaşabilmenize yarayan, daha çok sosyal bir proje olan bu uygulama ile sosyal bir anne adayı olabilirsiniz.  Tabi ki bunun yanında standart hesaplamaları yapabileceğiniz takvim uygulaması da içerisinde mevcuttur.

Pregnancy Tracker & Baby App
Pregnancy Tracker & Baby App
Developer: BabyCenter
Price: Free

What to Expect Pregnancy Tracker

Bu uygulamayı diğerlerinden ayıran en büyük artısı, uygulamanın anneye her gün ayrıca duygusal destek vermesi ve anneliğin güzelliğine yoğunlaşarak sıkıntıları atlatması için motive etmesidir. Diğer standart özelliklere de sahip olan bu uygulama ile motivasyonunuz hep yüksek olacak.

Pregnancy & Baby Tracker
Pregnancy & Baby Tracker
Developer: Everyday Health
Price: Free
Pregnancy & Baby Tracker
Pregnancy & Baby Tracker

Glow Nurture- Pregnancy Tracker, Due Date Calculator

Basit ve özelleştirilebilir bir uygulama arıyorsanız bu uygulama tam size göre diyebiliriz. Anne adayları için gerekli olan tüm hesaplamalar kolayca elinizin altında olsun istiyorsanız ve ayrıntıda boğulmak sizi sıkıyorsa bu uygulamayı mutlaka tavsiye ediyoruz.

Pregnancy & Baby App - Nurture
Pregnancy & Baby App - Nurture
Developer: Glow
Price: Free+

Pregnancy+

Diğer uygulamalardan farklı olarak alışveriş listesi tutmanıza yarayan ilave bir uygulamadır. Bebek için gerekli olan tüm alışverişi yaptığınızdan emin olmak için diğer uygulamaların yanında bu uygulamayı da kullanabilir ve eksiklerinizi tamamlayabilirsiniz.

Elbette store’larda daha pek çok özelleştirilebilir ve ihtiyaca yönelik kullanabileceğiniz uygulamalar mevcut durumda. Burada aslında daha çok nasıl bir uygulamaya ihtiyacınız olduğu ve hamilelik boyunca sizi endişelendiren şeylerden hangilerinin ön plana çıktığıdır.

Tüm uygulamalarda aşağı yukarı bir anne adayının takip etmesi gereken takvimleri içerdiğinden yukarıdaki uygulamaların ayrıntılarında belirtilen özelliklerine bakarak da bir tercih yapabilirsiniz. Biz de bu yazımızda tüm uygulamalar temel olarak birbirlerine benzedikleri için, farklı olan yönlerini vurgulamaya çalıştık.

Pregnancy +
Pregnancy +
Price: Free+