Google’dan File Go: Telefonunuzda Yer Açın (Beta) İndir

0
22

 Google’dan File Go Nedir?

Arama motoru devlerinden olan Google, Android cihaz kullanıcılarına yepyeni özellikler sunmaktadır. Bunlardan biri de Google’dan File Go olarak karşımıza çıkıyor. Bir nevi depolama yöneticisi olan Google’dan File Go, kullanıcıların dosyalarını başarılı bir şekilde yönetmelerini sağlayan bir uygulamadır. Cihazlarda yer açılabilmesini de sağlayan bu uygulama tarafından önerilerde de bulunulabilmektedir.

Google’dan File Go Ne İşe Yarar?

Akıllı telefon ile tabletlerin hafızasının yönetilmesini sağlayan Google’dan File Go, başarılı özellikleri ile dikkat çekmektedir. Cihazlardaki veri toplama alanının kontrol edilmesini sağlayan Google’dan File Go, depolama alanının kolay bir şekilde görüntülenmesini ve kullanılacak olan alanın oranını artırmaktadır. Bu da cihazın çok daha hızlı çalışmasını sağlayarak önemli dosyalar için yer açılmasına destek olur.

Google’dan File Go Neler Sunuyor?

Google’dan File Go uygulaması pek çok yenilik sunmaktadır. Depolama alanı Android telefon ya da bilgisayarlar üzerinden takip edilebilmektedir. Kullanıcılar hangi uygulamanın ne kadar yer kapladığını ve hangi uygulamaların silinmesi gerektiğini Google’dan File Go’nun sunduğu hizmetler sayesinde öğrenmektedir.

Google’dan File Go sayesinde ihtiyaç olmayan dosyalar rahatlıkla silinebilmektedir. Depolama alanının tam olarak yönetilmesini sağlamak için Google’dan File Go uygulaması ortaya çıkarılmıştır. Bu uygulamanın ana sayfasında cihazdaki depolama alanı gösterilmektedir. Ayrıca ne kadar alanın kullanıldığı da ekranda belirtilmiştir.

Uygulama ile son 30 gün içerisinde kullanılmayan uygulamalar ve gereksiz dosyalar ile ilgili uyarılar gönderilmektedir. Bu sayede gereksiz dosyaların farkına varılarak kalması istenen uygulamalar dışındaki tüm gereksiz uygulamalar silinmektedir.

Google’dan File Go Özellikleri?

Google’dan File Go uygulamasının birçok özelliği vardır. Bu uygulamanın en temel özelliği, cihazda bulunan dosyaların hem hızlı hem de kolay bir şekilde yönetmesini sağlamasıdır. Bu da uygulamanın her açıldığında veri hafıza yönetimi adına bilgi kartları sunulmasını sağlıyor.

Google’dan File Go Nasıl Kullanılır?

Öncelikle Android cihazlardan Google’dan File Go uygulaması açılmalıdır. Android 5.0 ve sonraki sürümler ile çalışan Google’dan File Go’da sol alt kısımda bulunan depolama alanı simgesine dokunulmalıdır. Bu sayede ekranın üst tarafında kullanılan ve boş kalan alan bilgileri görülür. Bu sayede istediğiniz işlemleri en hızlı şekilde yapabilirsiniz.

Google’dan File Go Nasıl İndirilir?

Google’dan File Go uygulamasını indirmek için Google Play Store’den uygulamanın adı yazılarak indirme işlemi tuşuna basılmalıdır.

Google Play İçin İndir

 

Tıklayınız