Google Wifi indir

0
19

Nedir?

           Google Wifi Google Play Store’da Android 4.x ve üzeri telefonlar için Google LLC firması tarafından Google Wi-Fi kontrol noktalarını görmek için geliştirilmiştir. Google Wi-Fi uygulaması sahip olunan Wi-Fi’a kimlerin bağlandığını ve hangi cihazlardan online olduğunu göstermeye yarayan bir programdır bunun haricinde aile koruması ile yapılandırılabilir ve çocukların cihazlarını Wi-Fi’da bağlanamayacağı web sitelerini engelleyebilmeye yarar. Genel olarak ağ kontrolünü tam olarak ele almaktır. Ayrıca Wi-Fi’dan en iyi deneyimi almaya yarar.

Ne İşe Yarar?

Google Wi-Fi uygulaması Google Wi-Fi Sistemi veya OnHub kurmaya, çocuk cihazlarında Wi-Fi pause dediğimiz istenilmeyen sitelere girişi engellemeye, ağınıza bağlı olan cihazların ne kadar interneti kullandığını ve nereye kullandığını görmeye, ağa giriş yapacak misafirler için ayrı bir ağ oluşturmaya yarar.

Neler Sunuyor?

Google Wi-Fi uygulaması kullanıcıya basit bir ara yüz sunarak ağ kontrolünü ele alma imkanı sunar şöyle ki ağa bağlı telefonların ne kadar kullandığını görme imkanı sunar ve bu telefonların gerektiği zaman ağa bağlılığını kesme imkanı sunar.

Özellikleri?

Son güncellemesini 12 Nisan 2018’de yapmış olup, bu güncelleme ile jetstreamBV10144_RC0005 sürümüne geçmiştir. Uygulama 31 MB’dır ve indirilmesi çok fazla süre almaz. Android 4.0.3 sürümü ve sonrası yüklü telefonlar için çalışır ve 1 milyondan fazla indirmeye sahiptir. Google Play Store’da 4,4 derecelendirme ile kaliteli uygulamalar arasında yer almaktadır. OnHub kurma özelliği, çocuk cihazlarının ağ üzerinden interneti ne için kullandıkları ve istenilmeyen sitelere girişi yasaklama özelliği, misafir olarak ağa bağlanan cihazlar için ağ kullanımına sınırlandırma getirme özelliği, ağa bağlı olan tüm cihazları görme ve bu cihazların interneti ne kadar kullandığını görme özelliği mevcuttur.

Nasıl Kullanılır?

İlk öncelikle Wi-Fi Router cihazına sahip olmak gerekir. Eğer bu cihaz bulunuyorsa bu uygulamayı indirip router cihazı ile uygulamadan bağlantı kurulur. Kurulan bağlantı üzerinden şifrelendirilmeler yapılıp ara yüze geçilir. Basit ara yüz kullanımı ile yukarıda belirtilen özelliklerin istenileni Wi-Fi bağlantılarına uygulanabilir.

Nasıl indirilir?

Android 4.0.3 ve sonrası yüklü cihazdan Google Play Store’a girilir üstteki beyaz çubuğa hafifçe dokunarak Google Wi-Fi araması yapılır, uygulama sekmesine tıklanarak yandaki yükle butonuna hafifçe dokunulur saniyeler içinde indirme işlemi başarı ile tamamlanır.

Google Play İçin İndir

AppStore İçin İndir

 

Tıklayınız