Google Vr Hizmetleri indir

0
20

Nedir?

Google VR hizmetleri Google Play Store’da Android 4.4 ve üzeri telefonlar için Google LLC firması tarafından geliştirilmiş bir bağlantı aplikasyonudur. Uygulama 50 milyonu aşkın kişi tarafından indirilip 3,3 ortalamaya sahip olarak orta kalite uygulamalar arasında yerini alır. Ücretsiz bir uygulama olup belirtilen sürüm veya üstü tüm telefonlarda sıkıntısız bir şekilde çalışmaktadır.

Ne İşe Yarar?

Google VR hizmetleri android telefonunuzla DayDream ve CardBoard adlı uygulamalar arasında bir köprü oluşturarak sanal gerçeklik işlevleri sağlar. Yani Android telefon sanal gerçeklik modunda iken diğer uygulamalardan veya başka herhangi yerden gelen tüm bildirimleri gözlüğe yansıtır ve bildirimlerin kaçmamasını sağlar. Sadece bildirim kaçırmamak için yapılmamış olup aynı zamanda DayDream altyapılı başlıklar ve kumandalarla da eşleşme sağlayabilir ve VR uygulamalarına girip çıkma işlevlerini barındırır.

Neler Sunuyor?

Ücretsiz bir kullanım sağlayan Google VR hizmetleri uygulaması DayDream ile uyumlu telefonların kolay bağlantı kurmasını sağlar ve DayDream için klavye kullanılmasını sağlar. Açık kaynak kodlu olarak yayınlanması uygulama üzerinde değişiklikler yapabilme hakkını sunuyor.

Özellikleri?

Son Güncellemesini 5 Nisan 2018 tarihinde yapan uygulama bu güncellemesi ile 1.14.190701955 sürümüne geçmiş bulunuyor. Konum, galeri, depolama, kamera, kablosuz ayarları gibi izinler isteyen bu uygulamanın en büyük özelliği VR modunda iken bildirimlerin sıkıntısız bir şekilde gösterilmesidir. Sanal gerçeklik işlevlerinin tümünü sağlayabilen bu uygulama son güncellemesinde kalan birkaç hatayı düzelterek performans iyileştirmesi yapmıştır.

Nasıl Kullanılır?

Uygulamayı başarılı bir şekilde indirdikten sonra uygulama açılır ve VR gözlüğün bağlantı izni verilir. Daha sonra uygulamanın basit ara yüzü kullanılarak VR gözlük ile eşleşme sağlanır. Daha sonra işlevler otomatik olarak gözlüğe yüklenir. Daha sonra uygulamanın ayarlar kısmından bireysel olarak hangi ayarlar isteniyorsa yapılabilir. Klavye ayarları dahil OpenCart bulunan bu ayarlar sekmesinde bildirimlerin ne şekilde ve ekranın neresinde gösterileceğini dahil seçebilirsiniz. Kolay bir kullanımı vardır.

Nasıl İndirilir?

Android 4.4 ve üzeri sürümlerden birisi yüklü olan Android telefondan Google Play Store’a giriş yapılır. Daha sonra en üstte bulunan beyaz çubuğa Google VR Hizmetleri yazılır ve aranır. Uygulamanın sekmesinden yandaki yükle butonuna hafifçe dokunulur ve indirme başlar. Kısa bir sürede inen uygulamayı rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Google Play İçin İndir

 

Tıklayınız