Google Talkback indir

0
17

Nedir?

Android telefonlarda erişebilirlik görevi gören Google TalkBack görme ve işitme engelli kullanıcılar için özel olarak üretilmiştir. Telefonu sesli bir şekilde kullanmanızı sağlayacak olan TalkBack uygulaması ile görme ve işitme engelli kullanıcıların telefon kullanabilme zorluğu da önemli ölçüde azalmaktadır. Görme ve işitme duyusu azalmış kişilerin de beğenerek kullanabileceği Google TalkBack uygulaması metinleri sesli olarak okumaktadır. Türkçe dil desteğinin de bulunduğu uygulama ile telefonunuzu sesli olarak kontrol edebilirsiniz.

Ne İşe Yarar?

Google TalkBack görme ve işitme sorunu yaşayan kişilerin telefon kullanabilmelerine yardımcı olan bir uygulamadır. Haber ve mesaj okuma, hava durumu öğrenme, video ve oyun indirme gibi birçok işlevi sesli olarak yerine getirebileceğiniz Google TalkBack uygulamasıyla görme sorunu yaşayanların hayatı kolaylaşacaktır. Türkçe konuşma desteği ile oldukça verimli olan bu uygulamayı ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

Neler Sunuyor?

Google TalkBack uygulaması telefona dokunduğunuz anda, arama anında, metin ve ses mesajı geldiğinde otomatik olarak çalışmaya başlamaktadır. Konuşan bir kadının sizi yönlendirdiği uygulama ile görme ve işitme sorunu yaşayanların telefon kullanabilme becerisi de artmaktadır. Ayrıca Google TalkBack’in görme engeli bulunan kişilere sunduğu uygulamayla sesli bildirimler de alabilirsiniz. Talkback aktifken ekrana dokunursanız yaptığınız işlem sesli bir şekilde dile getirilir. Google TalkBack’in Sesli Geri Bildirim özelliğiyle telefona tüm dokunuşlarınız dile gelmektedir. Telefona her dokunduğunuzda size sesli bir bildirim iletilir.

Özellikleri?

Google’ın görme ve işitme engelli kişiler için sunduğu TalkBack uygulamasının özelliklerini şu şekilde sıralanabilir:

Türkçe dil desteği

Sesli konuşma özelliği

Özelleştirilebilir kullanım imkanı

Arayan kişinin isminin sesli olarak okunması

Sesli bildirim alma

Ücretsiz kullanım imkanı

Nasıl Kullanılır?

Google TalkBack’i aktif hale getirmek için iki parmağınız ile ekrana basılı tutmalısınız. Daha sonra parmağınızı ekranda gezdirdiğinizde, parmağınızın dokunduğu uygulama size sesli olarak bildirilecektir. İki defa dokunarak istediğiniz uygulamayı kolayca açabilirsiniz. Google TalkBack uygulaması telefonunuzda aktif değilse; telefonunuzun ayarlar kısmına girerek erişebilirlik bölümünün altındaki TalkBack uygulamasını aktif hale getirebilirsiniz.

Nasıl İndirilir?

Son model telefonlarda kullanıcılara kurulu olarak sunulan TalkBack uygulaması eğer telefonda yer almıyorsa; telefonunuzun uygulamalar pazarından ücretsiz olarak bu uygulamayı indirebilirsiniz. Görme ve işitme engelli vatandaşların hayatını oldukça kolaylaştıracak Google TalkBack’le telefonunuzu en verimli şekilde kullanabilirsiniz.

Google Play İçin İndir

 

Tıklayınız