Google Takvim indir

0
25

Nedir?

Google tarafından ilk defa 2006 yılında uygulamaya konan Google Takvim (Google Calendar) uygulaması dijital takvim hizmeti veren bir uygulamadır. Aynı zamanda ajanda görevi de gören bu uygulama ile ekinliklerinizi günü gününe kayıt alabileceksiniz. İnternet teknolojilerinin yaygınlaşması ile ajanda kavramı da dijitalleşerek Google Takvim uygulaması ile kullanıcıların beğenisine sunulmuştur.

Ne İşe Yarar?

Google Takvim uygulaması, ajanda defterine gerek olmadan önemli bilgilerin dijital ortamda tutulduğu bir uygulamadır. Bu uygulamayla ajanda tutmak dijital hale gelmiştir. Toplantı, doğum günü, evlilik dönümü, ziyaret gibi birçok önemli etkinliğin kaydedilebildiği Google Takvim uygulamasıyla ajandanızı telefonunuzda taşıyabileceksiniz.

Neler Sunuyor?

Google Takvim uygulamasından faydalanabilmek için öncelikle Google hesabınızın olması gerekmektedir. Ajax kodlama sisteminin kullanıldığı Google Takvim uygulaması ile takvime eklediğiniz etkinlikler sizlere önceden sms ya da e-posta ile bildirilir. Ajanda verileriniz çevrimiçi olarak saklandığından telefonunuz bozulsa dahi kayıtlarınız silinmez, hesabınızda kayıtlı hale gelir. Ayrıca takvim verilerinizi kolaylıkla dış cihazlara aktarabilirsiniz. Milli ve tatil günlerinin de belirtildiği takvim uygulaması ile önemli günleri hatırlayacak, isterseniz verilerinizi başka kullanıcılarla paylaşabileceksiniz.

Özellikleri?

Zamanınızın en verimli şekilde kullanılmasını sağlayacak Google Takvim uygulamasının özelliklerini şu şekilde sıralayabiliriz:

Farklı takvim görünümleri ile gün, hafta ve ayları kolayca görüntüleyebilirsiniz.
Gmail hesabınızla senkronize çalışan Google Takvim uygulaması sayesinde otel, restoran rezervasyonlarınızı kolayca takip edebilirsiniz.
Sistemde yer alan hatırlatıcılar sayesinde etkinliklerinizin günü gelmeden bilgi sahibi olabilirsiniz.
Google Takvim’in zaman planlaması ile belli ve standart periyotlarda kişisel hedeflemeler belirleyebilirsiniz.
Google Takvim, Microsoft Exchange uygulamasında yer alan ajanda bilgilerinizin güvenle sisteme aktarılmasını sağlar.
Google Takvim uygulaması ile hızlı ve kolay etkinlik oluşturabilirsiniz.

Nasıl Kullanılır?

İster App Store’den ister Google Play’den güvenle indirebileceğiniz Google Takvim uygulamasını kullanmak oldukça kolaydır. Hızlı ve etkili çalışan bu uygulamayla günlerinizin daha verimli geçmesini sağlayabileceksiniz.

Nasıl İndirilir?

Telefonunuzda yer alan uygulama pazarı aracılığı ile kolayca indirilebilen Google Takvim uygulaması ücretsiz olarak sizlere sunulmaktadır. Son çıkan telefonlarda ise daha önceden kurulmuş olarak bu uygulamayla zamanı kontrol altına alabilirsiniz. Oldukça hafif dosya boyutuna sahip olan takvim uygulaması telefonunuzda fazla bir yer kaplamamaktadır.

Google Play İçin İndir

AppStore İçin İndir

 

Tıklayınız