Google Play’i son sürüme nasıl güncellerim?

0
588

Google Play Store, Android cihazların vazgeçilmezi arasında yer alıyor. İçerisinde barındırdığı milyonu aşkın uygulama sayesinde mobil cihazları besleyen ana damarlardan bir tanesi. Android desteği bulunan Samsung, HTC, LG ve daha pek çok markada ön yükleme paketiyle gelen Play Store uygulaması sürekli güncellenen dinamik bir yapıya sahip.

Ancak telefonda yüklü halde gelmesine rağmen root yapan, Google Play otomatik güncellemesini kapatan ve versiyon düşüren kullanıcılar Play’in yeni sürümüne ihtiyaç duyabiliyor. Güncelleme yapmak otomatik gerçekleştirildiği gibi Google Play’in .apk uzantılı dosyasını indirerek de yapılabiliyor. Google Play’i güncellemek, son sürüme yükseltmek için aşağıdaki talimatları uygulayın.

Google Play’i apk dosyası indirerek nasıl güncellerim?

Bu yazımızda apkmirror web adresini kullanarak Google Play’i nasıl indireceğinizi ve yükleme yapacağınızı anlatacağız. Apk mirror, neredeyse tüm uygulamaların apk versiyonunu bünyesinde barındıran, Google Play desteğinden yoksun kullanıcılar için hizmet veren bir uygulama. Cihazınızda Google Play yüklü değilse ya da son versiyonunu telefona yüklemek istiyorsanız adımları takip edin.

  • Buraya tıklayarak ilgili web adresine gidin.google-play-versions-1
  •  İndirmek istediğiniz sürüme tıklayın. google-play-versions-2
  • 1- Versiyonu kontrol edin.
    2- Cihazınızda bulunan işletim sistemi sürüm numarası ile uygunluğunu kontrol edin.
    3- Download APK butonuna basın.google-play-versions-3
    4- Apk dosyası İndirilenler (Download) klasörüne kaydedilecektir. Dosyayı indirin ve bildirim çubuğunda cihaza yüklenmiş dosyaya dokunarak kurulumu başlatın.

Apk kurulumu

1- Uygulama yükleniyor.
2- Tamam’a basın ve kurulumu onaylayın.
3- Yükle’ye basın.

google-play-apk-indirme-14- Yükleniyor.
5- Yüklendi. Aç’a basın.
6- Google Play artık kullanılabilir durumda.
google-play-apk-indirme-2

Daha fazla bilgiye ulaşmak, konu ile ilgili yardım almak için yorum panelini kullanın.