Google Play sürümünü nasıl öğrenirim?

0
668

Google Play açık kod kaynaklı Android uygulama mağazasıdır. İçerisinde barındırdığı 1.5 milyonu aşkın uygulamasıyla Android kullanıcılarına uygulama temin eden bir sanal mağaza olarak anılan Google Play sürekli kendini geliştirmekte ve güncellemeler yayınlamaktadır.

Peki Google Play uygulamasının sürümüne nereden bakabiliriz, Google Play versiyonum kaç bunu nasıl öğrenebiliriz? Dilerseniz bu soruların yanıtına aşağıda resimli anlatımla beraber göz atalım.

Google Play uygulama sürümüm kaç?

Google Play versiyonunu uygulama içerisinden ayarları kullanarak öğrenebilmeniz mümkün. Eğer otomatik güncellemeleriniz kapalıysa uygulamanın güncel olup olmadığına bakabilir, güncellemesini manuel olarak gerçekleştirebilirsiniz. Ya da dilerseniz mevcut uygulama sürümüne göre cihazınıza uygun Google Play apk indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

  • Google Play uygulamasını başlatın.
  • Kırmızı ile işaretlenmiş işlem menüsüne dokunun.
    google-play-versiyonu-ogrenme-1
  • Ayarlar’a gidin.
    google-play-versiyonu-ogrenme-2
  • Hakkında kısmına gelin ve gördüğünüz gibi Derleme Versiyonu altında Google Play mevcut sürüm kodu yer alıyor.
    google-play-versiyonu-ogrenme-3

Google Play ile ilgili diğer ayarlara aşağıdaki bağlantı adresini kullanarak ulaşabilirsiniz. Görseller Samsung Galaxy S5 cihazından alınmıştır. Ayarlama bazı cihazlarda farklılık gösterebilir.

Google Play’i son sürüme nasıl güncellerim?